Glen 2014 – uzávěrka se blíží

Do 12.1.2014 máte možnost přihlašovat se na rozvojové stáže GLEN. Letos můžete vybírat z pestré škály projektů v Indii, Barmě, Etiopii, Ugandě, Gruzii, Zambii a Keni a s trochou štěstí strávit nezapomenutelné a smysluplné léto.

GLEN je program globálního rozvojového vzdělávání, který je v České republice zprostředkováván organizací INEX. Program kombinuje stáž v jedné ze zemí globálního jihu a následné globální rozvojové vzdělávání v Česku. Po návratu z tříměsíčního projektu se dobrovolníci podílejí na realizaci nebo sami realizují aktivity v oblasti globálního rozvojového vzdělávání v ČR nebo na evropské úrovni.

V roce 2014 můžou zájemci vybírat z následujících programů:

  •  Indie – Building together quality of vocational education
  • Myanmar – Empowering young people through community-based education
  •  Gruzie – Youth development through non-formal education
  • Zambie – Teaching in a Zambian boarding school
  • Keňa – Connecting youngsters through photography
  • Etiopie – Community-based ecotourism in the Kafa Biosphere Reserve
  • Uganda – Female empowerment in Kampala

Požadavky na kvalifikaci, jazykové znalosti a dovednosti se u jednotlivých projektů liší. Informace o jednotlivých projektech najdete zde.

Mezi základní podmínky účasti patří věk mezi 21 a 30 lety, dobrá znalost angličtiny nebo francouzštiny a ochota zúčastnit se celého projektu včetně přípravného semináře a vzdělávacích aktivit po návratu. Další podmínky najdete zde.

Výběr účastníků probíhá ve dvou kolech. Nejprve je nutné do 12.1.2014 doručit anglicky vyplněnou přihlášku a motivační dopis a zaplatit poplatek 300 Kč. Vybraní účastníci pak budou vyzváni k účasti na víkendovém semináři v termínu 31. 1. – 2. 2. 2014, kde proběhne druhé kolo výběru. Podrobnosti o přihlašování a přihlášku najdete zde.

Více informací najdete na webu organizace INEX nebo u koordinátorky Michaely Čermákové, glen@inexsda.cz.