Fulbright stipedium – studujte v USA

Komise J. W. Fulbrighta, mezivládní organizace pro vzdělávací výměny mezi ČR a USA, vyhlašuje výběrové řízení do svého programu stipendií umožňujícího českým studentům a absolventům vysokých škol studovat v postgraduálních programech na amerických univerzitách nebo tam provádět výzkum.

Stipendium se uděluje na jeden školní rok a pokrývá životní náklady, zdravotní pojištění, zpáteční letenku a případně i školné do výše 15 tisíc dolarů.

Uchazeči usilující o pobyty na rok 2016/17 musí odeslat on-line přihlášku a dodat další podklady pro výběrové řízení do 1. září 2015.

Cílem pobytu v USA je nejčastěji samostatná práce na vlastním výzkumném projektu, ovšem stipendium lze využít také pro první rok studia v magisterském nebo doktorském stupni, a to ve všech oborech s výjimkou klinické medicíny a programu MBA.

Základními předpoklady jsou české občanství a trvalý pobyt v ČR, dobré studijní výsledky z dosavadního studia a výborná znalost angličtiny. Ta se dokládá bodovým skóre z americké jazykové zkoušky TOEFL, která by měla být složena ideálně do konce července tohoto roku tak, aby v době uzávěrky již Komise měla výsledek k dispozici.

Veškeré další informace včetně přihlášky a podrobného popisu programu a požadavků najdete na www.fulbright.cz v sekci Stipendia.

Zájemci o stipendium se v případě jakýchkoliv dotazů mohou obracet na programovou referentku Andreu Semancovou na telefon 222 718 452 nebo e-mail semancova@fulbright.cz.

Osobní příběhy některých českých stipendistů zapojených do Fulbrightova programu lze aktuálně vidět v dokumentárním cyklu České televize JEDEN ROK S FULBRIGHTEM, který ČT2 vysílá pravidelně v neděli v 18.15 hodin.

Pro více informací kontaktujte koordinátorku programu:

Andrea Semancová

Telefon: 222 718 452

E-mail: semancova@fulbright.cz

Zdroj: http://www.fulbright.cz/