Focus směr Skopje

Přečtěte si fejeton naší redaktorky Sabiny, která začátkem roku odjela na EVS do hlavního města Makedonie.

bridge-1185369_640 - Mladiinfo ČR

Architektura utváří estetickou stránku a určitou osobitost města. Moje první cesta přes noční centrum Skopje a dojmy? Projíždíme okolo zajímavé budovy a já pokládám svému nastávajícímu kolegovi první otázku: ,,This building is interesting, it looks like a museum or something like that.A dostalo se mi odpovědi: ,,Yeah, well, this is a garage.

Ironie tohoto zajímavého a kontroverzního města. Musí se vidět a zažít. Tady vrhají fotografie trošku matoucí dojem. Na straně jedné na vás dýchá starobylá architektura z poloviny 20.let – Old Bazaar, jež aktuálně představuje také kultruní památku, a na straně druhé moderní stavby vytvořené z nepochopitelným úmyslem. Tedy kromě toho nalákat neuvědomělé turisty na ,,velké pěkné věci.

Záleží na tom, kam a jak se díváte. A také kdo se dívá, ale to platí asi pro celý svět. Pokud máte měkké srdce a silný mateřský pud, ještě si nebalte. Na Balkáně se můžete ztratit v nepřeberném množství žebrajících dětí, toulavých psů a pokud se budete dívat všemi směry, uvidíte jak velmi může chudoba bolet. A nemusíte chodit daleko.

Ochutnej burek, zapij to panákem rakije a můžeš si to zamířit ke kamarádovi domů, protože tak to tady chodí. Sharing is caring, dont forget!

Fotografie zdroj: https://pixabay.com/it/ponte-citt%C3%A0-urbano-viaggio-1185369/