Založte na vaší střední filmový klub!

Vzdělávací program Člověka v tísni s názvem Jeden svět na školách umožňuje studentům středních škol promítat dokumentární filmy. Filmový klub je skvělou příležitostí, jak vzbudit u spolužáků zájem o aktuální témata a zároveň přilákat do vaší školy zajímavé hosty.

Jak to funguje?

Pokud chcete na vaší škole založit filmový klub, stačí se bezplatně zaregistrovat na stránce Jednoho světa na školách. Je dobré, aby organizace promítání nespočívala jen na jedné osobě, ve více lidech se to lépe táhne!

Black Tape Recorder

Ilustrační foto. Autor: Tookapic. Zdroj: pexels.com. CC0

Pak už jen vyberete film dle vašeho uvážení, databáze obsahuje mnoho zajímavých snímků, které zobrazují problémy dnešního světa. Navíc můžete pozvat hosta, který má něco společného s tématem promítaného filmu a rozproudit tak zajímavou diskusi.

Po skončení projekce je nutné vyplnit zprávu o průběhu promítání. Bonusem je pravidelné setkávání organizátorů filmových klubů, kde si můžete předat své postřehy a zkušenosti s vedením klubů.

 

Jestliže už nenavštěvujete střední školu, ale i tak byste chtěli promítat filmy, lze se domluvit s hlavní koordinátorkou, jejíž emailová adresa je: zuzana.trachtova@jsns.cz

Zdroj: Jeden svět na školách

 

Autor: KristynaD

Mimo sepisování všeho možného se věnuji především spánku, jídlu a čtení knih. V tomto trojboji dosahuji velkých úspěchů, podařilo se mi prospat čtrnáct hodin v kuse, sníst devět knedlíků (pak jsem se nemohla hýbat) a přečíst znovu celého Harryho Pottera(celou sérii mám moc ráda). Také ráda zpívám, ale jen, když mě nikdo neslyší. A když se zrovna nevěnuji těmto aktivitám, ráda zajdu na zajímavou přednášku či besedu

Comments are closed.