Filmařská soutěž Visegrad Shorts

Vyhrajte Cenu Visegrádských krátkých filmů v hodnotě 1000 euro, promítejte filmy ve čtyřech zemích Visegrádské čtyřky a vybudujte si síť filmových kontaktů v tomto prostoru. Je to šance, kterou byste neměli minout!
Daazo.com ve spolupráci s Kino Praha (ČR), OZ Publikum (SR) a Polishorts (PL) přijímá přihlášky filmů na festival Visegrad Films On Tour 2012. Visegrad Films On Tour je putovní filmový festival, který představí krátké filmy mladých filmařů do 35 let ze zemí Visegrádské čtyřky. Cílem festivalu je podpora mladých filmových režisérů a objevování nových talentů. Chceme ukázat jejich filmovou tvorbu širší veřejnosti a dát filmařům prostor pro interakci s publikem, odbornou veřejností a možnost vytvoření kontaktů s místní filmovou komunitou. Cílem projektu je také vytvoření publika krátkých filmů v zemích Visegrádské čtyřky jak skrze festival, tak skrze online platformu.

Putovní filmový festival Visegrad Shorts On Tour se uskuteční ve dnech 12.-18. dubna 2012 v Krakově, Praze, Bratislavě a Budapešti. Cena za nejlepší film bude vybrána porotou a udělena při závěrečné projekci v Budapešti dne 17. dubna.

Pouze filmoví tvůrci České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska smějí přihlašovat filmy do soutěže Visegrad Shorts On Tour. Tvůrci mohou přihlašovat více než jeden film. Filmy přihlášené do soutěže musí být vytvořeny v roce 2009 nebo později, musí mít anglické titulky a délka filmů nesmí přesáhnout 20 minut. Tvůrci souhlasí s tím, že jejich filmy budou promítány ve všech čtyřech zemích V4 a že po skončení festivalu budou filmy k dispozici online po dobu neurčitou na serveru Daazo.com.
Daazo.com odmění filmaře třemi cenami: 1000 Euro za Hlavní cenu Visegrádských krátkých filmů, Cenou diváků a Cenou online soutěže.
Uzávěrka přijímání filmů je 23. března 2012.

Pro více informací o akci sledujte Facebook. Přihlašovat své filmy můžete zde.
Visegrad Shorts On Tour je projekt, který vznikl za finanční podpory Visegrádského fondu, ve spolupráci s Kino Praha, OZ Publikum a Polishorts.
Organizace Daazo.com je podporována z MEDIA programu Evropské U