Festival Jeden svět v regionech

Festival Jeden svět se promítá už i v regionech. Do festivalu se můžete zapojit jako diváci, diskutující, ale i jako dobrovolníci.

The Festival is English Friendly. The English text is inside.

O čem je Jeden svět?

Na festivalu Jeden svět si můžete každoročně užít jedinečnou atmosféru těch nejlepších dokumentární filmů z celého světa. Festivalová dramaturgie vám pomůže uvědomit si, že jsme součástí společnosti, jejímž cílem by neměl být jen rozvoj ekonomiky, ale především posilování lidských práv. Jeden svět proto není jen o sledování filmů. Pomáhá nám přemýšlet nad tím, jak to s tím naším světem vlastně je.

Fakt, že festival existuje už 19 let, je zárukou kvality. Jeden svět je zároveň největším českým festivalem o lidských právech organizovaným společností Člověk v tísni.

Program festivalu ve svém městě najdete zde.

Pokud vás nebaví jen koukat na filmy a chcete přiložit ruku k dílu, zapojte se jako dobrovolníci. Máte-li zájem, neváhejte a kontaktujte Ivanu Linhartovou: ivana.linhartova@jedensvet.cz.

Během Jednoho světa v Brně proběhne také akce Jarmark neziskovek. Přijďte 3. 4. 2017 od 14 hodin na Fakultu sociálních studií a potkáte nejen Mladiinfo tým, ale také spoustu dalších brněnských neziskových organizací. Více zde.

Tak proč se toho nestát součástí? Vždyť je to náš svět … Jeden svět!

What is One world about?

The festival One world takes place from 28th March to 4th April in all regions of the Czech Republic. You can enjoy unique atmosphere created by the power of documentary films. Especially nowadays we can realise we all are one society, everything affects world. And the world it’s not just about making better economy but primarily about raising the human rights.

One World is not only about watching films. You can also get an idea about what’s going on in the world. The fact that the festival has been here for 19 years is a proof of quality. The festival turned into one of  the largest human right documentary festivals, organised by “People in Need“, a non-profit organization based on the ideas of humanism, freedom, equality and solidarity.

If you’re asking what about the language, don’t worry! A part of the festival is going to be in English. You can look forward to the discussions with directors and experts.

So why not to be a part of it? It’s our world … One World! You can check the programme in your city here.

By the way One World is looking for volunteers to help out. If you would like to participate in this awesome event, contact Ivana Linhartová: ivana.linhartova@jedensvet.cz.

Autor: dobrovolník EVS / EVS volunteer Ricardo Soriano Fernandez

Obrázky: Jeden svět