FameLab – soutěž pro mladé vědce

Pokud se domníváte, že dokážete vysvětlit matematické nebo technické téma během tří minut pouze s pomůckami, které si budete schopni sami přinést, FameLab je pro vás ta pravá soutěž. Přihlašujte se nyní!

Díky soutěži FameLab získávají mladí vědci důležité dovednosti jak atraktivním způsobem přiblížit svoji práci nevědecké veřejnosti. Soutěž FameLab® je dnes jednou z nejvýznamnějších soutěží v popularizaci vědy na světě. Cheltenham Festivals a British Council společně organizují mezinárodní finále soutěže FameLab, které se koná každoročně v červnu na vědeckém festivalu v anglickém Cheltenhamu. V mezinárodním finále soutěží vědci z Evropy, Asie, Ameriky a Afriky. Vítězem se stane ten, kdo je schopen vědu komunikovat zajímavě, srozumitelně a charizmaticky.

Soutěže se mohou zúčastnit:

  • výzkumní pracovníci činní na poli vědy, techniky, matematiky, medicíny a také učitelé vědeckých oborů s vědeckým vzděláním,
  • lidé pracující v aplikované vědě, medicíně, technice a matematice,
  • vysokoškolští studenti vědeckých oborů, matematiky či technických oborů (starší 21 let).

Finalisté získávají dvoudenní školení MasterClass zaměřené na popularizaci vědy. Celkový vítěz soutěže FameLab zvolený porotou ve finále v Praze se zúčastní vědeckého festivalu v Cheltenhamu ve Spojeném království, kde bude Českou republiku reprezentovat v mezinárodním finále soutěže FameLab. Každý účastník bude mít příležitost setkat se s dalšími vědeckými nadšenci a stane se členem sítě FameLab v České republice i v mezinárodním měřítku. Úspěšní soutěžící jsou zpravidla zváni národními partnery soutěže (Neuron, Česká centra, Nadace Tomáše Bati, Adeto, Akademie věd ČR) na veřejné akce s vědeckou tematikou v České republice.

Více o soutěži zde.

Dalším krokem je vyplnění přihlášky.

zdroj: http://www.britishcouncil.cz/projekty/spolecnost/famelab