Falling Walls Lab: soutěž pro lidi s nápadem

Jste student, začínající vědec, nebo startujete vlastní byznys? Máte v hlavě skvělý projekt a ani angličtina vám není španělskou vesnicí? Přihlaste se do mezinárodní soutěže Falling Walls Lab, vyhrajte účast na celosvětovém finále a finanční odměnu 1 000 euro.

Každý rok jsou akademické instituce po celém světě vyzvány k tomu, aby uspořádaly ve svých zemích soutěž Falling Walls Lab. Ta ukazuje kvalitu, diverzitu a přesvědčivost inovativních myšlenek v dané zemi. Autor nejlepší prezentace vyhrává cestu do Berlína na celosvětové Falling Walls Lab finále, které se koná každoročně 8. listopadu. Kolem stovky finalistů z celého světa zde představují své projekty před vysoce uznávanou porotou.

Tři vítězové berlínského finále obdrží titul Falling Walls Young Innovator of the Year, finanční odměnu a příležitost představit svůj projekt na Falling Walls konferenci, která se koná den poté. Na ní se setkávají světoví hybatelé z oblasti vědy, byznysu a politiky.

https://pixabay.com/cs/photos/startup-sch%C5%AFzka-brainstorming-594091/
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

Co pro to musíte udělat?

Nezáleží na tom, co studujete nebo kde pracujete, pro nás je důležitý váš nápad! Všechny jsou vítány! Kromě dobrého nápadu a zápalu pro věc však musíte splňovat také hlavní kritéria pro účast:

  • Věk 18+
  • Pokud máš titul bakalář, můžeš se účastnit do 10 let od jeho získání
  • Nebo máš titul magistra, pak se můžeš zúčastnit do 7 let od jeho získání
  • Pokud máš PhD, můžeš se účastnit do 5 let od jeho získání
  • Studenti vysoké školy nebo Postdocs jsou samozřejmě také vítání

Co je ve hře?

V případě vašeho úspěchu vás čeká mnoho zajímavých cen. Krom výletu do Berlína za inspirativními vědeckými setkáními a finálovým večerem světové Falling Walls Lab, vyhrajete také voucher ve výši 1000 euro, účast na 2 přípravných workshopech komunikačních dovedností a mnoho dalšího.

Přihlašovat se můžete na oficiálních stránkách soutěže, kde také najdete kompletní podmínky účasti. Více informací o soutěži najdete také na facebookové stránce Falling Walls.

Uzávěrka přihlášek Falling Walls Lab Czech Republic je 30. června 2019 a České kolo proběhne v podvečer 2. října 2019 ve vědeckém centru VIDA v Brně.