Existuje hranice mezi člověkem a zvířetem?

Opravdu existuje hranice mezi člověkem a zvířetem? Organizace AIESEC vás zve na svou událost, která sa bude konat ve čtvrtek 26. listopadu 2015 o 19:00, Magdáleny Rettigové 47/4, místnost R112.

Stovky let se snažíme definovat pojem člověk a vymezit jej od jiných forem života. Bude přesná definice právě to, na co hledáme odpověď?
Na kolik jsme zvířaty a na kolik jsou zvířata lidmi? Na tyhle a další otázky se budete snažit společně s námi nalézt odpovědi. Vymezit pomyslnou hranici mezi zvířaty a lidmi není tak jednoduché, jak by se zdálo. Díky vývoji technologií a možnosti domluvit se se zvířaty různými formami komunikace, se tato hranice vzdaluje.
Budte svědky experimentů se zvířaty, které se budou zdát vědecky nevyvratitelné a veřejností neakceptované zároveň. Cílem je nalézt různé pohledy, důkazy a názory na živé tvory obývající naši planetu.

12274513_1655858081360219_4583862264203223343_n                       FotoVaclav6

Přijďte se i vy zamyslet nad tímto tématem. Vstup je zdarma, stačí se registrovat: bit.ly/Youthquake_Soukup

Přečtěte si něco o řečníkovi, který událost ve čtvrtek poctí svou návštěvou:

Doc. PhDr. Václav Soukup, CSc. se ve své pedagogické, vědecké a publikační práci orientuje na výzkum člověka a kultury z interdisciplinární perspektivy. Je autorem řady odborných článků, encyklopedických hesel, učebnic a vědeckých monografií věnovaných teorii kultury, kulturní antropologii, paleoantropologii a dějinám etnologického a antropologického myšlení. V současné době dokončil rozsáhlou knihu věnovanou evoluci člověka a genezi lidské kultury. Za svůj dlouhodobý přínos k rozvoji antropologie obdržel v roce 2009 na Masarykově univerzitě v Brně prestižní Cenu Vojtěcha Suka. Více zde.

Více informací naleznete na stránce.