Přemýšlíte se účastnit dlouhodobějšího dobrovolnického projektu? Zajímáte se o sociální práci a chtěli byste se podívat do Německa? Potom čtěte dál!

Od září tohoto roku bude probíhat dvanácti měsíční EVS projekt zaměřený na integraci a pomoc psychicky, fyzicky či těžce postiženým lidem. Projekt se bude konat v německém Weingartenu pod koordinací Steinbeis Innovation Centre European Projects.

Co všechno bude na programu?

Účastníci se budou ve spolupráci s místními zaměstnanci podílet na přípravě volnočasových aktivit. Budou moci navrhovat vlastní nápady a využít svých dovedností. Z počátku budou dobrovolníci pouze pomáhat vedoucím skupin a až později získají větší odpovědnost. Očekává se, že účastník odpracuje 38 hodin týdně. Přesčasy budou následně kompenzovány větším množstvím volného času.

Jaká jsou kritéria?

Hlavním a nejdůležitějším kritériem je především osobní zájem o sociální práci. Dobrovolník by měl nakloněn práci s postiženými dětmi a mladými lidmi. Je vítána předešlá zkušenost s takovou to prací, ale není podmínkou. Vhodná je znalost nebo ochota učit se německy. Výhodou je dále také řidičský průkaz (třídy b).

Pokud máte o EVS zájem pošlete svůj životopis a vyplněný dotazník na následující emailovou adresu: stz1099@stw.de. Uzávěrka je už 16. ledna 2015, takže s posláním moc neváhejte!

Více informací najdete na následujících stránkách: findevs.com, sizep.eu,

Místo konání: Německo, Weingarten

Deadline: 16. 1. 2015

Délka trvání: 12 měsíců

Začátek: 1. 9. 2015

Konec: 31. 8. 2016

evs

Zdroj: www.findevs.com