Je vám 18 – 30 let? Umíte anglicky a zajímáte se o práci v sociální oblasti? Pak je to pro vás EVS v Moldavsku!

Charita ČR shání od července 2014 na 8 až 12 měsíců dobrovolníka na Evropskou dobrovolnou službu (EVS) do organizace Caritas Moldova.

Dobrovolník/dobrovolnice by se např. zapojil do sociálních projektů hostitelské organizace jako jje příprava volnočasových aktivit pro děti a mládež, pomoc seniorům a opuštěným lidem v domácnost aj., do administrativní činnosti organizace, do realizací kampaní a mnoho dalšího. Mohl by také zrealizovat své vlastní projekty a aktivity.

Požadavky na zájemce:

  • Věk 18-30 let
  • Komunikativní znalost anglického jazyka (znalost ruského jazyka výhodou)
  • Kreativita a iniciativní přístup
  • Motivace pro práci v sociální oblasti (zkušenost v podobné oblasti výhodou)
  • Ochota učit se místní jazyk

Dobrovolník si hradí: 10 % z cesty ČR-Moldavsko a zpět. Programem Erasmus+ bude hrazeno: 90 % z cesty ČR-Moldavsko a zpět, místní doprava, ubytování v hostitelské organizaci, strava, kapesné 55 Euro/měsíc a jazykový kurz.

Pozor! Charita ČR uvádí, že žádost o financování projektu této dobrovolnické služby bude teprve podána. Až koncem května bude na 100 % jisté, jestli bude poskytnut grant a vybraný dobrovolník bude moci do Moldavska odcestovat.

Máte zájem?

Do 23. února 2014 zašlete motivační dopis a životopis (obojí v anglickém jazyce) na adresu martina.kratochvilova@charita.cz, Do předmětu napište „EDS Moldavsko“.

Více informací na stránkách Charity ČR.