Nabídka EVS projektů v Estonsku

Naše spřátelená organizace EstYES otevírá přihlašování na své dlouhodobé projekty Evropské dobrovolné služby. Projekty budou začínat na začátku února 2018 a budou trvat v rozmezí 9 – 12 měsíců. Zájemci se mohou přihlašovat až na tři projekty dle svých preferencí.

EstYES má projekty rozděleny na sociální a vzdělávací. Sociální kategorie obsahuje dva projekty – ve Viljandi a Tartu. Projekt ve Viljandi se zabývá prací s mentálně a tělesně handicapovanými dětmi a sirotky. Hlavní náplň dobrovolníků je především asistence dětí se speciálními potřebami, pomáhat sociálním pracovníkům při výkonu jejich práce a organizování různých aktivit pro děti.

Projekt v Tartu se zaměřuje na děti z dětských domovů – sirotky nebo děti, které byly odebrány z rodin kvůli nedostatečné péči. Dobrovolníci s dětmi tráví čas, hrají spolu hry, organizují sportovní aktivity nebo pomáhají s přípravou do školy.

Dobrovolníci by měli mít předchozí zkušenosti v oblasti sociální práce, s touto cílovou skupinou, avšak to není podmínkou. Dále by dobrovolník měl být energický, společenský, zodpovědný či iniciativní.

Vzdělávací projekty zahrnují práci ve školkách –  a to rovnou na pěti místech! Čtyři školky sídlí v Tallinu, pátá ve městě Räpina. Pro dobrovolničení v poslední školce je nutná znalost ruského jazyka, ve školkách v Tallinu znalost ruštiny není podmínkou. Dalšími podmínkami je ochota pracovat s malými dětmi, učit se novým věcem, být kreativní či trpělivý. Zkušenosti s prací s malými dětmi jsou vítané, nikoliv však nutností.

Dobrovolníci pracují vždy za asistence zkušených učitelů a dostane se jim odborné přípravy. Budou se podílet na chodu aktivit, asistenci dětí při chystání na procházky, spolupracovat s učiteli na přípravě různých událostí a slavností, podílet se na přípravách sportovních dní, pomáhat s hudebním kroužkem a spoustou dalších aktivit.

Všechny informace, především přesný popis aktivit a profil dobrovolníka najdete na stránkách organizace EstYES. Zde také najdete přihlášku, kterou zasíláte na e-mail evs@estyes.ee. Organizace si dobrovolníky vybírá sama.

Deadline pro podání přihlášky je 31. 08. 2017.

Co je Evropská dobrovolná služba?

Evropská dobrovolná služba (EVS) je jedinečnou příležitostí pro všechny od 18 do 30 let, kteří chtějí strávit několik měsíců smysluplnou prací v zahraničí. Dobrovolníkům je během jejich pobytu zajištěno ubytování, strava a pojištění, dostávají kapesné a jsou jim proplaceny cestovní náklady.

Zdroj: Organizace EstYES