Objevilo se volné místo pro českého dobrovolníka na projekt Evropské dobrovolné služby (EVS) v Polsku. Nástup ihned! Organizace Petrklíč help hledá českého dobrovolníka na projekt EVS v „Viva Volunteering“ v polské Cieszyně v asociaci Serfenta.

Co budete dělat?

Cílem tohoto projektu je, aby se dobrovolníci stali součástí místní komunity. Spolu se španělským dobrovolníkem  budete denně v kontaktu s místními lidmi (především s polskou a českou mládeží), takže se budete moci navzájem poznat v neformálním prostředí. Budete mít rovněž příležitost organizovat nejrůznější setkání, na kterých představí svou zemi nebo mohou organizovat lekce rodného jazyka.

Část aktivit bude rovněž spočívat ve výpomoci při kancelářských pracích či psaní krátkých článků o aktivitách a osvěta organizace. To vše bude spojeno s poznáváním všeobecných pravidel fungování neziskové organizace, uměleckou a kulturní činností a mnoha dalšími aktivitami.

Dále se budete věnovat místnímu etnografickému výzkumu, prezentaci projektové výstavy, dvoudenní mezinárodní konferenci, nebo venkovnímu pletení košíků.

Co je EVS?

EVS je unikátní příležitost, kterou mohou využít mladí lidé od 18 do 30 let, a to jen jednou za život. Na dobu 2 až 12 měsíců se můžete nechat vyslat jako dobrovolník do hostitelské organizace v některé z evropských a dalších zemí a pracovat tam na vybraném projektu. Jako dobrovolník máte hrazeno ubytování, stravu, kapesné a 90% cestovného. Více v Mladiinfo.cz e-průvodci.

Více informací najdete na webu organizace a na emailu info@petrklichelp.cz. Mladiinfo.cz - EVS v Polsku Petrklic 2014