S nabídkami projektů Evropské dobrovolné služby se to jenom hemží – a to je dobře! Tentokrát vám přinášíme nabídku dlouhodobé EVS na Islandu pro organizaci Hostelling International (HI) Iceland.

O organizaci

Organizace má dlouhodobé zkušenosti s organizací dlouhodobých EVS projektů – od roku 2006 HI Iceland hostila na 20 dobrovolníků dlouhodobé Evropské dobrovolné služby. V roce 2011 získala tato organizace ocenění za vynikající dobrovolnické projekty během trvání Evropského týdnu mládeže 2011.

Cílem sítí Hostelling International je podpořit občany všech věkových kategorií k cestování a navýšit jejich znalosti a pokoru k přírodě a kultuře.

Náplň práce dobrovolníka

Dobrovolníci, co pracují v organizaci HI Hostles jsou nazýváni jako „Green ambassadors“ a jejich úkolem je propagovat trvale udržitelný rozvoj hostelů. Dva ambasadoři jsou do projektu již zahrnutí, organizace hledá do svých řad třetího člena – třeba to můžeš být právě Ty! Hlavní náplní dobrovolníka je hledání nových způsobů jak šířit ekologickou osvětu, vytvářet nové aktivity pro šíření propagace islandské kultury a pomáhat místním občanům i turistům v porozumění a ocenění trvale udržitelného rozvoje. Aktivity jsou rozděleny na oblasti environmentálního managementu, enviro vzdělávání a pořádání různých událostí a vzdělávacích workshopů.

Doba trvání EVS a místo konání

12 měsíců, 12. 02. 2018 – 11. 02. 2019

Reykjavík, Island

 

Profil dobrovolníka 

Organizace hledá někoho, kdo je motivovaný a odhodlaný pracovat v mezinárodním týmu, který se zabývá ochranou přírody, problematikou kulturního dědictví,  vzájemného respektu mezi návštěvníky a hostiteli – konceptu nazývaného „responsible tourism“. Hledá se někdo, kdo má pořádnou dávku entuziasmu, je kreativní, umí pracovat v týmu i samostatně, je zodpovědný za úkoly, je flexibilní a zvládá náročnější situace. Někdo, koho zajímá ochrana přírody, trvale udržitelný rozvoj, zodpovědné cestování. Znalost angličtiny je velkou výhodou, znalost islandštiny není vyžadována. Výhodou jsou také digitální kompetence a umělecké dovednosti.

Jak se přihlásit?

Na stránkách organizace najdete online přihlášku, ke které je nutné připojit životopis a motivační dopis (oba dokumenty v PFD formátu). Organizace si také žádá o zaslání  krátkého videa o vás, společně s předchozími dokumenty. Přihlašování je otevřeno do 1. září 2017. Dobrovolníka si vybírá sama přijímací organizace.

Pro detailnější informace o projektu, organizaci, aktivitách a náplně práce dobrovolníků pište na kancelar@mladiinfo.cz. Zašleme vám detailní infopack.

 

Co je Evropská dobrovolná služba?

Evropská dobrovolná služba (EVS) je jedinečnou příležitostí pro všechny od 18 do 30 let, kteří chtějí strávit několik měsíců smysluplnou prací v zahraničí. Dobrovolníkům je během jejich pobytu zajištěno ubytování, strava a pojištění, dostávají kapesné a jsou jim proplaceny cestovní náklady.

Zdroj: NGO HI Iceland

Zdroje obrázků: Hostel , Reykjavík , logo