Evropský týden mládeže je tady!

Chceš rozvíjet své osobní kompetence? Zajímáš se o projektové myšlení a rád/a by ses dozvěděl/a, které organizace v budoucnu oslovit? Pak si nenech ujít letošní Evropský týden mládeže! 

Letošní ročník začíná již ve čtvrtek 27. května 2021 a účastníky přivítá s tématem Budoucnost máme ve svých rukou! Přes přetrvávající restrikce kvůli koronavirové pandemii se letos uskuteční online, to však nijak nebrání v plnohodnotném zapojení se do programu a řešení aktuálních problémů. 

Co tě na ETM čeká? 

Evropský týden mládeže bude mít formu jednodenních online workshopů, které budou začínat vždy v 8:30 a zakončení bude okolo 13:30. Organizátoři ti představí aktuální projekty v rámci Erasmu+, následovat bude debata na hlavní témata ETM, která pro letošek znějí ekologie, digitalizace a participace. Zaměříte se ale i na identifikaci překážek v občanské participaci a zjistíš odpověď na otázku “Co se stane, když se nic nestane?”. 

Během samotných workshopů už bude kladen důraz na rozvoj tvých vlastních kompetencí. Navíc budeš mít možnost se pobavit se třemi zástupci organizací ve tvém regionu a s ostatními účastníky debatovat nad největšími problémy na tvém území. Máš nápady, které by měli všichni slyšet? Pak se na workshop přihlas! Bude-li váš týmový návrh nejlepší, máte šanci vyhrát věcné ceny

Závěrem workshopu to však ještě nekončí. Po ukončení každého z nich budeš mít pět dní na vypracování jednoduché projektové žádosti, kterou následně realizační tým posoudí a dva nejlepší návrhy budou pozvány na jednodenní konferenci. Budeš-li mezi vybranými, můžeš se tedy těšit na pokračování i 21. června. 

Kdy a kde se mohu přihlásit?

Evropský týden mládeže je rozdělen do celkem šesti workshopů, které jsou nabízeny pro šest krajů. Jsi-li tedy obyvatelem jedním z nich či se aktivně zajímáš o dění v konkrétním kraji, neváhej a přihlas se!

  • 27. 5. 2021 – Moravskoslezský kraj
  • 31. 5. 2021 – Pardubický kraj
  • 2. 6. 2021 – Jihočeský kraj
  • 4. 6. – Ústecký kraj
  • 9. 6. – Jihomoravský kraj
  • 11. 6. – Královéhradecký kraj

Přihlašovací formuláře i oficiální facebookové události nalezneš na tomto odkazu. Jestliže se o takovouto problematiku nezajímáš, ale přesto by si chtěl/a něco podniknout, navštiv naše webové stránky s přehledem všech aktuální akcí a nabídek!