Evropský den jazyků je opět tady. Zapojte se!

Angličtinu, němčinu, francouzštinu a mnohé jiné jazyky si budete moci procvičit během Evropského dne jazyků v Praze nebo Brně.

Všichni milovníci učení se cizích řečí mohou 26. září oslavit svůj svátek. Protože osvojení si cizího jazyka není jen záležitost škol, ale zábava a výhoda to může být i v dospělosti. Proto vyhlásila Rada Evropy výše zmíněné datum jako Evropský den jazyků, který připomíná jazykovou rozmanitost v Evropě a poukazuje na důležitost jazykové vybavenosti i na zábavu spojenou s učením.

Zapojit se může každý, kdo má zájem. Ať už individuálně nebo prostřednictvím pořádaných aktivit. Ty se konají na řadě míst v ČR. Například jsou připraveny online kvízy o jazycích. Komu by nestačil virtuální svět, může dorazit na Speak-dating. V rámci něj si můžete přisednout ke stolu k učiteli cizího jazyka a popovídat si s ním v jeho řeči. Na výběr je hned několik cizích jazyků.

Do oslav se můžete zapojit třeba v Praze v Galerii Lucerna 26. 9. 2017 od 15 do 19 hod nebo v Brně v knihovně Jiřího Mahena 21. 9. 2017 od 16 do 18 hod.

Zdroj obrázku: www.wikipedia.org

Zdroj: http://www.goethe.de