Evropské mediální dny mládeže hledají novináře

Jste studentem mediálních věd, žurnalistiky nebo vás jen baví psát a vidíte svou budoucnost za novinářským stolem? Máte kladný vztah k Evropské unii a ambice zlepšit informovanost o ní u nás, v české kotlině? Pak je tento článek právě pro vás. Evropské mediální dny mládeže 2018, neboli European Youth Media Days 2018, které se letos konají v hlavním městě EU, hledají mladé novináře.

Evropské mediální dny mládeže hledají novináře! Přihlaste se a budete mít šanci stát se jedním z 57 žurnalistů, kteří budou průběh Evropských mediálních dnů mládeže 2018 mapovat přímo z místa dění od 16. do 18. října 2018.

Co vás v Bruselu čeká?

Vybraní občané EU ve věkovém rozmezí 18 až 30 let se v Bruselu v rámci těchto dnů zúčastní zasedání Evropského parlamentu. V období tří dnů se zúčastní několika seminářů, workshopů a politických diskuzí, budou moci spolupracovat s několika evropskými politiky a vyzkouší si práci v mezinárodním mediálním prostředí s experty v oboru.

Youthpress. Zdroj: ww.youthpress.org/MD2017.jpg

Každý z mladých novinářů vytvoří zprávu na jedno z témat semináře, a to podle vlastního výběru. Každý z účastníků se zároveň bude účastnit jednoho z několika workshopů na téma fotoreportu, vizuálního ztvárňování, rádiových programů a mnoho dalších.

Tématem, které bude prostupovat všemi workshopy, je způsob informování mladých voličů o evropských volbách. Tato problematika bude probírána s experty a se členy Evropského parlamentu v několika panelových diskuzích. Pracovním jazykem celeho víkendu bude angličtina a proto je vyžadována její znalost na vysoké úrovni.

Účastníkům budou proplaceny cestovní náklady a pracujícím novinářům bude vyplacen denní příspěvek na transport, ubytování a stravu. Avšak, všichni vybraní jsou sami zodpovědní za zařízení transportu a ubytování.

Jak se přihlásit?

Pokud vás tato nabídka zaujala, jediné co musíte udělat, je přihlásit se skrze Google dotazník do 31. srpna 2018.

Pokud stále váháte a máte pocit ze vám chybí úplné informace, navštivte oficiální stránky projektu nebo se můžete obrátit přímo na organizátory e-mailem s předmětem “EYMD 2018 questions” na adresu d.bologova@youthpress.org.

Na přihlášení vám stále ještě zbývá několik dní. Nepřemýšlejte však příliš dlouho, jinak vám tato úžasná příležitost proklouzne mezi prsty!

Autor: Kačka Kubesová