Evropská komise hledá stážisty

Chtěli byste si vyzkoušet práci přímo v Evropské komisi? Do konce prázdnin se můžete hlásit o unikátní Blue Book Traineeship. Přihlaste se a vyjeďte na stáž do Bruselu od března příštího roku.

Každoročně Evropská komise vyhlašuje dvě kola přihlašování na pětiměsíční stáže. Stáže jsou placené, týkají se administrativních činností či překladu a vybráno je celkem 1800 stážistů. Stážisté pracují v Evropské komisi nebo v jejích agenturách převážně v Bruselu, ale také v Lucemburku a po celé Evropské unii. Příspěvek na životní náklady pro stážisty je 1196,84€  měsíčně.

Náplň stáže závisí na agendě, ke které jste přiřazeni. Můžete například pracovat v oblasti práva, lidských zdrojů, environmentální politiky atd. Stáže začínají v březnu nebo říjnu a nabízí účastníkům praxi v mezinárodním prostředí. Nyní máte možnost přihlásit se na stáže začínající v březnu 2020.

EU comission logo
Zdroj: eicsummit.eu

Jak se přihlásit?

  1. Ověřte svou způsobilost. Na této stránce si můžete udělat test, který vám vyhodnotí, jak velkou šanci k přijetí oproti ostatním uchazečům na stáž máte. Udělejte si ho ještě před začátkem psaní přihlášky, abyste si ověřili, že to nebudete dělat zbytečně.
  2. Registrujte se. Před podáním přihlášky si musíte vytvořit EU login účet.
  3. Vyplňte a podejte přihlášku. Přihlašování na stáž je možné do 30. srpna 2019 do 12 hodin. K přihlášce není potřeba přikládat dokumenty jako váš životopis, potvrzení o studiu atd. Všechny dokumenty zašlete až v případě postoupení do dalšího kola.

Kdo se může hlásit?

Uchazeči musí splnit následující podmínky, aby jim bylo umožněno získat Blue Book Traineeship.

  1. Dokončený minimálně bakalářský nebo jiný vysokoškolský titul.
  2. Schopnost ovládat cizí jazyk na patřičné úrovni (minimálně na úrovni C1 podle CEFR).
  3. Žádné předchozí zkušenosti v orgánu či instituci EU trvající déle než šest týdnů.

Více informací, včetně odpovědí na nejčastější otázky, rady uchazečům a specifikaci výběrového řízení naleznete na webových stránkách Evropské komise.

Zdroj: European Commission Traineeship