Evropská dobrovolná služba v Gruzii

Staň se EVS dobrovolníkem v organizaci Women’s Hope (Naděje žen) v Gruzii.

Od konce dubna tam bude volné místo, čekající právě na Tebe. Vaší vysílající organizací může být právě Mladiinfo. Pak už stačí jen zkontaktovat organizaci, napsat projekt a vyrazit. S tím vším vám samozřejmě rádi pomůžeme.

Pokud chceš mít čas pro sebe, čas pro neformální vzdělávání, poznávání nové kultury, osamostatnění se, zdokonalení se v cizích jazycích… je EVS právě pro Tebe . Více o Evropské dobrovolné službě se můžete dočíst zde.

Women’s Hope je nestátní nezisková organizace, která vznikla v roce 2002 v Akhaltsikhe, region Samtshe – Javakheti, v Gruzii (20 km od Turecké hranice, 150 od Arménské hranice, 3 hodiny autobusem od hlavního města Tbilisi). Pracuje převážně s mladými dívkami, ale i s chlapci, kterým v současné době (rok 2013) poskytuje jazykové kurzy (anglický a ruský jazyk) a vzdělávání v právní oblasti (politická škola).

Spolupracuje s Democratic Women (vzdělávání v oblasti práv žen, práce na poli domácího násilí, pořádání seminářů pro ženy, aby se staly aktivní v politice, atd.) a American Corners (jedná se převážně o americkou knihovnu a akce pořádané americkými dobrovolníky – Peace Corps). Všechny tyto organizace sídlí v jedné budově a dobrovolník se může podílet na všech aktivitách, které v organizacích probíhají.

Jana, která v organizaci v současnosti působí jako dobrovolnice EVS, říká: Já jsem učila angličtinu ve škole pro znevýhodněné děti, zavedla kroužek kytary a promítání filmů ve spolupráci s Člověkem v tísni. V podstatě tu dobrovolník může dělat všechno, na čem se domluví. Jednacím jazykem je ideálně ruština, pár pracovnic může mluvit anglicky a jedna německy. Vládne tu příjemné gruzínské tempo, takže máte hodně času pro sebe a na seberozvoj, je jen na Vás jak toho využijete! Více info u mě jana.kuzelova@gmail.com.

Popis projektu a organizace najdete také v databázi EVS zde.

Pokud vás nabídka zaujala a chcete vyjet přes Mladiinfo ČR, kontaktujte EVS koordinátorku Markétu na e-mailu marketa@mladiinfo.cz.

Jestliže máte jinou vysílající organizaci, kontaktujte spolu s ní přímo organizaci Women´s hope na womenhope2002@gmail.com