Evropská dobrovolná služba v Německu

Pro ty, kteří hledají smysluplnou náplň následujícího školního roku, je následující nabídka jako ulitá. Prostřednictvím Evropské dobrovolné služby můžete strávit rok jako asistenti na německé základní škole.

Katolická základní škola se nachází v severní části Kolína a pracuje s dětmi z různých kulturních a sociálních zázemí. Úkolem dobrovolníka bude vedení volnočasových aktivit pro děti, práce v mimoškolním klubu, doučování a účast na řízení vzdělávacích projektů. Konkrétní aktivity dobrovolníka se budou odvíjet od jeho vlastního zájmu, dovedností a jazykové úrovně. Více informací o organizaci najdete zde.

Od dobrovolníka se očekává především kladný vztah k dětem. Podmínkou je také buď základní znalost němčiny, nebo plynulá znalost angličtiny.

Projekt začíná v září 2014 a trvá 12 měsíců. Dobrovolníkům je hrazeno ubytování, strava, kapesné, pojištění a 90 % cestovních nákladů.

Jestliže vás nabídka zaujala, pošlete svůj motivační dopis a životopis v angličtině či němčině na  philip.mehnke@invia-koeln.de. Pokud chcete, aby vaší vysílající organizací bylo Mladiinfo, napište zároveň na marketa@mladiinfo.cz.