Europe Talks 2020: Online debata napříč Evropou

Kdo z nás někdy nezaslechl, že v dnešní době si každý žijeme ve své vlastní sociální bublině? V bublině, v níž se odráží pouze názory, s nimiž se ztotožňujeme? Ale co kdybychom ji mohli na chvíli opustit a vyslechnout si i někoho jiného? Třeba někoho, kdo žije na druhém konci Evropy! Pokud se 13. prosince 2020 zapojíte do online debaty Europe Talks 2020, budete mít tu možnost.

O co se jedná?

Europe Talks 2020 je jednodenní online akce, kterou pořádá organizace My Country Talks. Ta se už několik let snaží propojit cizince, kteří mají naprosto odlišné názory na současné palčivé otázky. Cílem je podpořit mezinárodní dialog, probudit diskuzi a znovu si připomenout, jak je důležité vzájemně si naslouchat.

Pro koho je akce určená?

Zapojit se může kdokoliv, kdo žije v Evropě, nebo v ní alespoň někdy ve svém životě delší dobu pobýval a má chuť poslouchat a debatovat. Diskuze se odehraje formou dialogu dvou účastníků projektu z odlišných evropských zemí. Ideální proto je, pokud ovládáte anglický jazyk.

Europe Talks 2020, ilustrační foto. Zdroj: mycountrytalks.org 
Registrace předem

Stačí se pouze registrovat přes webové stránky. Vyplníte krátký formulář, díky němuž si organizace udělá představu o vašem pohledu na svět, a bude vás tak moci následně spárovat s člověkem, jenž na stejné otázky odpověděl odlišně. Otázky se týkají například současné pandemické situace („Měly by se školy nechat zavřené? Měly by být roušky povinné ve veřejných prostorech?“), ale i témat, která už delší dobu evropským prostorem rezonují („Je Rusko hrozba pro Evropu? Měla by být zakázaná auta ve všech evropských městech?“).

Průběh akce

13. prosince 2020 v 15.00 pak celá akce odstartuje. Díky údajům, které vám organizace předem zprostředkuje, se budete moci s vaším debatním partnerem propojit, ať už pomocí videohovoru nebo telefonátu – volba už je jen a jen na vás. Váš rozhovor nebude nijak nahráván nebo koordinován, můžete se sami rozhodnout, kterým směrem ho povedete.

Teď se stačí už jenom zaregistrovat a v prosinci se celá Evropa může společně rozmluvit.

Zdroj: mycountrytalks.org