Europe Goes Local 2020 – zapojte se se svým týmem

Mezinárodní projekt Europe Goes Local 2020 otevírá nové výzvy! Staňte se mentorem či se zapojte se svým týmem a zlepšete spolupráci mládeže v místě vašeho bydliště i na mezinárodní úrovni. Díky projektu můžete také vyrazit na pobyt do jiných státu Evropské unie.

O co se jedná?

Tento projekt vzniká za spolupráce a partnerství 24 Národních agentur Erasmus+ Mládež a dalších institucí na evropské úrovni, které už od roku 2016 spolupracují na zvýšení kvality práce s mládeží na lokální úrovni. Hlavním cílem projektu Europe Goes Local 2020 je zvýšit kvalitu lokální práce s mládeží a přispívat k rozvoji práce s mládeží v rámci evropské spolupráce. 

Logo projektu. Zdroj: naerasmusplus.cz

O mezinárodní fázi projektu se můžete dočíst na této webové stránce. Výsledkem projektu na mezinárodní úrovni je vytvoření Evropské charty lokální práce s mládeží, realizace různých národních i mezinárodích aktivit a uspořádání tří konferencí.

V rámci pokračovácí fáze projektu se v roce 2020 uskuteční v České republice a na Slovensku několik vzdělávacích aktivit. Bude to úvodní setkání, kick-off meeting, trénink a jednodenní závěrečné setkání.

Ilustrační obrázek. Autor: Free-Photos. Zdroj: pixabay.com.

Přihlaste se s celým týmem…

Do procesu vzdělávacích aktivit se mohou zapojit týmy z 5 slovenských a 5 českých samospráv definovaných jako město. Týmy se musí skládat ze 4 členů ve složení:

  • zástupce samosprávy (zaměstnanec samosprávy v oblasti mládeže nebo příbuzné oblasti),
  • pracovník s mládeží (zástupce organizace pracující s mládeží),
  • a 2 zástupci mládeže ve věku 15–30 let.

Tým si musí určit svého koordinátora, který bude komunikovat s koordinátorem projektu a organizovat setkání. Pokud se chcete se svým týmem přihlásit, je nutné vyplnit tento dotazník nejpozději do 12. prosince 2019.

Všechny přihlášené týmy budou pozvány na úvodní setkání, které se bude konat 31.ledna až 1. února 2020 (místo bude specifikováno později). Na tomto setkání budou vybrány týmy, které se celého projektu budou moci účastnit.

…nebo se staňte mentorem!

V rámci projektu je také otevřeno výběrové řízení ke krátkodobé spolupráci na pozici mentora. Všechny požadavky, náplň práce a další podrobnosti se můžete dočíst na této stránce. Uzávěrka pro zaslání podkladů je také 12. prosince 2019!

Další informace k projektu získáte na těchto webových stránkách a v případě dotazů můžete kontaktovat koordinátorku projektu na emailu pavlina.slavickova@dzs.cz.

Zdroj: naerasmusplus.cz