Zajímáš se o problematiku Evropské unie? Rád získáváš nové kontakty a zkušenosti? Láká Tě prostředí diplomacie a vyjednávání? Pokud ano, tak právě pro Tebe je tu již sedmý ročník EU-week-endu.

EU-week-end je zábavně-vzdělávací akce plná přednášek odborníků, diskuzí a simulovaného jednání evropských institucí ušitá na míru aktivním mladým lidem, kteří rádi diskutují a zajímají se o aktuální dění.

Jako účastník si zábavnou a soutěživou formou osvojíš a rozšíříš znalosti o EU a vytvoříš si komplexnější a zasvěcenější pohled na její fungování. Budeš mít příležitost rozvinout a vylepšit svoje klíčové schopnosti v oblasti prezentace svých názorů, vystupování a vyjednávání, tzv. soft skills.

Vyvrcholením celé akce je modelové zasedání Rady EU / Evropské rady.

EUTIS EU-week-end - Mladiinfo ČR

 

Termín – 1.7. – 3.7.2015

Místo – Centrum ekologických aktivit města Olomouce – Sluňákov

Cena – Účastník si hradí pouze cestu do Olomouce a zpátky domů. Ubytování, stravování plnou penzí i celý program hradí organizátor.

EU-week-end je určen pro studenty středních škol z celé České i Slovenské republiky ve věku 15 – 20 let.

Pro přihlášení je nutné do 14. června 2015 vyplnit on-line formulář, kde uvedeš své osobní údaje a sepíšeš krátký motivační dopis, ve kterém prokážeš svůj zájem o účast na EU-week-endu.

Tradiční vzdělávací projekt organizuje obecně prospěšná společnosti EUTIS za podpory Konrad-Adenauer-Stiftung.

 

Více informací najdeš na webu organizace EUTIS a na FB této události.

 

 

Zdroj: http://www.eutis.cz/eu-week-end.php