Erasmus+ školení v Makedonii

Jsi rád/a v přírodě a chceš zjistit, jak ji zabudovat do práce s mládeží? Pojeď na projekt do Makedonie, kde si užiješ hory a získáš nové nápady i dovednosti!

Co je to Erasmus+ školení a komu je určené

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo zdarma. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Školení je určené všem, jejichž (budoucí) povolání je spojené s prací s dětmi a mládeží. Je to vhodné pro (ne)pedagogické pracovníky, pracovníky a dobrovolníky ve vzdělávání, skauty, aktivní studenty/ mladé lidi ve své komunitě, apod. 

Datum a místo konání školení v Makedonii

Tento projekt se uskuteční v termínu od 📆 11. 5. 2023 do 24. 5. 2023 v rekreačním centru Popova Šapka v pohoří Šar planina. Doprava je proplacená do výše 275 eur. Pozdější příjezdy na projekt nebo dřívější odjezdy z osobních/ pracovních důvodů nejsou možné, účastník se musí zúčastnit školení v celé jeho délce. 

Ubytování je zajištěno v hotelu Bora v lyžařském areálu Popova Šapka v makedonských horách. 

Téma ERASMUS+ školení

Toto ERASMUS+ školení pořádá organizace SFERA International. Hlavním cílem projektu je propagovat použití venkovních aktivit jako prostředek pro osobní rozvoj mládeže a zlepšení jejich fyzického i mentálního zdraví. Během školení také zjistíte, jaké kompetence jsou potřeba při práci s mládeží například při profesi facilitátora. 

Více informací k celému projektu najdete zde v infopacku.

Covid podmínky

Pro vstup do Severní Makedonie nejsou aktuálně žádná omezení ani požadavky na testy. Přesto je stále povinné nosit roušku ve vnitřních prostorách pohostinských zařízení a v dopravních prostředcích MHD. Aktuální podmínky si můžete prohlédnout na následující webové stránce.

Ilustrační foto. Autor: Larika-K. Zdroj: Pixabay.com

Koho hledáme

2 účastníky,

kteří jsou plnoletí a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. 

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Podmínky účasti:

  • plnoletost
  • rezidence v ČR (české občanství nebo platný trvalý pobyt na území ČR)
  • zkušenost s neformálním vzděláváním (alespoň základní z pohledu účastníka)
  • zaměření na práci s mladými lidmi, na vzdělávání, neziskový sektor, apod.

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 1. 4. 2023 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Předběžně dáváme na vědomí, že si po tomto datu ve společně stanoveném čase společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Pokud je pro tebe tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníš hned po přihlášení. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Přihlas se na Erasmus+ školení v Makedonii ještě dnes!

Tento Erasmus+ projekt v Makedonii vyžaduje přihlášení přes formulář, který najdeš na zde. Termín vyplnění je co nejdříve.  Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

V případě dotazů piš na eliska.nemcova@mladiinfo.cz

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.