Už příští týden Brno hostí nejstarší mezinárodní filmový festival EKOFILM s tematikou životního prostředí v Evropě. Čekají tě přednášky, besedy s hosty, filmy, ale i pravá pouliční hudba!

Enviromentální problémy současnosti

Od středy 12.10. až do pátku 15.10., máš možnost již posedmé zavítat na obohacující festival, který ti rozšíří obzory! 48. ročník tohoto festivalu je opravdu „nadupaný“, filmy ve Scale, besedy, výstavy a mnohem víc i v Ekodómu na Svoboďáku, na Fakultě sociálních studií MUNI a dalších místech… Společný jmenovatel? Enviromentální témata, o kterých se musí mluvit.

Zážitky, kam se podíváš

Ve středu v 16 hodin startuje úvodní beseda týkající se klimatických a ekologických výzev v ČR na FSS. Ve stejnou hodinu, si na různých místech v centru, můžeš vychutnat vystoupení muzikantů všeho druhu, v diáři si zakroužkuj 18:30 a kapelu Zrní!

Čtvrtek (i pátek) od 10 do 19 hodin využij k návštěvě botanické zahrady Mendelu, s heslem „EKOFILM“ máš vstup zdarma! Tento den si přijdou na své jak milovníci fauny, tak flóry. Nové filmy Óda na přírodu, Kapky života nebo Finite: Klima ke změně, ale také beseda s Evou Holubovou nejen o jejích postojích k životnímu prostředí…

Prezident festivalu Ladislav Miko a Eva Holubová. Zdroj: ekofilm.cz

Nuda nehrozí ani v pátek a sobotu, ve volném čase zajdi do kina, na Svoboďáku zjistíš, jestli správně třídíš odpad. Pokud tě chytlo kvašení, zajdi v sobotu ve 12:30 vyslechnout tipy a triky obohacené ochutnávkou přímo do Ekodómu!

EKOFILM a rezervace

Filmy, projekce a besedy si většinou žádají rezervaci místa, proto se registruj na webových stránkách, ať nic nezmeškáš! Užitečné informace a mnoho dalšího najdeš v oficiálním katalogu, především o 25 soutěžních filmech, programu nebo osobnostech festivalu.

EKOFILM
Ekofilm. Zdroj: FB EKOFILM

Prezidentem EKOFILMU je Ladislav Miko, bývalý ministr životního prostředí, ale také odborník na ekologii:

„Musíme si přiznat, že jsme jako společnost ledacos zvorali. A to není jednoduché, zvláště ne v politice. Jenže tato deprese by neměla vést k odevzdanosti a pasivitě, spíše naopak. Politici půjdou směrem, který bude většina společnosti vyžadovat. Proto změny musíme požadovat, zejména když víme, že se s tím stále dá něco dělat, že náprava je možná.“

Rozhodně si tuto akci nenech ujít, využij možnosti zažít festival tohoto typu pořádně „naživo“. Už máš jasno, kde nesmíš chybět?