Drsné hory – zimní víkendovka

Civilizaci zachvátila neznámá epidemie. Napadá bez varování, následky jsou ty nejtěžší. Je možno se zachránit? Možná ano… Odjeďte s námi na deset dní mimo civilizaci, unikněte epidemii, vydejte se s námi na Drsné hory. Tématem Drsných hor 2012 je zloba. Téma těžké, závažné, zlobu má každý v sobě, protože jsme lidé. Prostředí hor a lesů daleko od civilizace dovoluje se zastavit, zamyslet se a s tématem v klidu pracovat.

Drsné hory jsou tradiční zimní zážitkovou prázdninovkou Velkého Vozu. V roce 2012 proběhnou v Moravskoslezských Beskydech nad Frýdlantem nad Ostravicí. Čeká Tě chata bez elektřiny, s topením v kamnech, s vodou ve studánce (pramen před chatou) v nadmořské výšce okolo 1000 metrů, samota, cca 3 km vzdušnou čarou od civilizace.

Na objekt se vydáme v pátek 2. března večer (z vlakového nádraží v Beskydech), vrátíme se v neděli 11. března v odpoledních hodinách (do míst, kam potřebuješ). V průběhu akce nás čeká třídenní putování, kdy dvě noci strávíme mimo objekt, z toho minimálně jednu budeme spát pod širákem (v záhrabu apod.).

Na akci nabízíme nabitý zimní program, který Ti nedá ani na chvíli vydechnout (čas na nadechnutí občas bude). Bude v něm prostor pro tvoření a improvizaci, svíčky, nevšední dobrodružství, konfrontaci s drsnou přírodou a realitou zimních hor, spousta pohybu, netradiční poznání, strategické či psychologické hry, diskuze, překonávání překážek. Skladba programu není jednostranně zaměřená, snažíme se o vyváženost aktivit fyzických, psychických, tvůrčích, s mírným zvýhodněním venkovních aktivit a pohybu.

Venku se budeme pohybovat na sněžnicích, které budou účastníkům zajištěny. Také nás čeká společná starost o provoz chaty, jídlo a další věci.

Na akci uvítáme každého, kdo chce začít něco netradičního, kdo se nebojí určitého nepohodlí, kdo si stále dokáže hrát, kdo chce aktivně strávit týden svého času, poznat sebe sama i další nové kamarády. Obzvláště se těšíme na ty, kteří doposud se zážitkovými akcemi nemají zkušenosti. Budeme se snažit o vyrovnaný počet mužů a žen.

Kdy? Pátek 2. března 2012 (odjezd z Prahy a dalších míst okolo 18.00) – neděle 11. března 2012 (návrat dopoledne)
Kde? Moravskoslezské Beskydy, nad Frýdlantem nad Ostravicí
Pro koho? 18+
Za kolik? 2990,- pro studenty, 3490,- pro ostatní. Cena zahrnuje program, stravování, ubytování včetně cíleného neubytování, půjčení sněžnic, materiál.
Mail drsnehory@velkyvuz.cz
Mobil 777 189 183(Wawi)
Odkaz http://www.velkyvuz.cz/