Dobrovolníkem v Německu s Evropskou unií!

Zajímáte se o česko-německé vztahy? Toužíte po nevšedním zážitku ? Je vám mezi 18-30 let ? Díky evropské iniciativě můžete vyjet na dobrovolnou službu do Německa! Vybírat můžete z řady činností jako je správa webu, interkulturní komunikace nebo šíření role křesťanství v Evropské unii.

Zdroj: ahoj.info

Evropský sbor solidarity, který vznikl za účelem podpory místních komunit v členských zemích Evropské unie, zprostředkovává ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže projekty, do kterých se můžete jako dobrovolník zapojit:

1) Křesťanský spolek Vetriebene

Integration – Verstandigung shání dobrovolníky, kteří se aktivně zapojí do aktivit na podporu sjednocení evropského lidu v kontextu křesťanství. Doba trvání je jeden rok a deadline pro přihlášení je 31. května 2019.

2) Společenství Junge Aktion der Ackermann – Gemeinde

v Mnichově přijme dobrovolníka, který svým dílem přispěje k setkávání mladých lidí ze střední a východní Evropy. Deadline pro přihlášení je 17. května 2019.

3) Se sdružením katolické církve ACkermann- Gemeinde

ve Wüzburgu máte příležitost podpořit česko-německo-slovenské vztahy v rámci křesťanské odpovědnosti. Termín pro podání přihlášky je 31. května 2019.

4) S Centrem Bavaria Bohemia

budete organizovat kulturní přeshraniční projekty, propagovat je, komunikovat se třetími stranami a vytvářet kulturní podpůrné dokumenty.

Všem dobrovolníkům navíc německé spolky zajistí měsíční kapesné, stravné a ubytování.

Více informací naleznete na portále ahoj.info.

Zdroj: ahoj.info