Dobrovolníkem v Koordinačním centru česko-německých výměn mládeže

Staňte se dobrovolníkem v Koordinačním centru česko-německých výměn mládeže Tandem v německém Regensburgu po dobu jednoho roku v rámci Evropské dobrovolné služby programu Evropské unie Erasmus+!

Koordinační centra česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni a Regensburgu jsou v České republice a ve Spolkové republice Německo celostátními odbornými pracovišti pro výměnu dětí a mládeže mezi oběma zeměmi. Koordinační centra podporují sbližování a rozvoj všestranných styků a přátelských vztahů mezi mladými lidmi z Česka a Německa.

http://ahoj.info/images/1451_ahoj-info-logo.jpg

Zdroj: ahoj.info

Koordinační centrum v současnosti shání dobrovolníky či dobrovolnice, kteří by se od 1. 9. 2018 po dobu jednoho roku (konkrétně do 31. 8. 2019)  starali o webové stránky, organizovali vícedenní vzdělávací semináře pro mladé lidi z Česka a Německa, případně další jednodenní českoněmecké akce. Dále by se jako plnohodnotní členové týmu kanceláře účastnili dalších aktivit v oblasti mezinárodní práce s mládeží, pracovních porad nebo akcí pro veřejnost.

Podmínkou pro účast je věk mezi 18 a 30 lety a bydliště v České republice. Týdenní pracovní doba je 35 hodin. Dobrovolník obdrží měsíční kapesné, stravné, ubytování, jazykový kurz a dva dny dovolené za každý měsíc. Více informací naleznete na www.ahoj.info/evsproject.

Předpoklady

  • Zájem o práci s mládeží a českoněmeckou spolupráci;
  • zájem o online žurnalistiku;
  • správa sociálních sítí a webu;
  • základní znalost německého jazyka;
  • komunikativní a otevřená osobnost, schopnost nalézt radost v práci ve dvojjazyčném týmu.

Přihláška

Pro přihlášení je nutné zaslat krátký průvodní dopis, strukturovaný životopis a motivační dopis v němčině nebo angličtině na adresu tandem@tandem-org.de a do předmětu napište e-mailu uveďte prosím „Bewerbung – Freiwilligendienst ahoj.info 2018“.

Více informací o programu naleznete zde.

Zdroj: ahoj.info