Last minute: Dobrovolníkem na Sicílii

Last minute nabídka dobrovolnictví na Sicílii. Ochrana klimatu, zalesňování, zemědělství, ekologické vzdělávání a mnoho dalšího je tématem tohoto dobrovolnického programu, za který se zaručuje INEX-SDA.

Organizace INEX-SDA garantuje projekt, ve kterém se na Sicílii se pořádající organizace snaží vytvořit mezi parky Etna a Nebrodi biosferickou rezervaci a pořádat různé ochranářské projekty.

Autor: Josep Renalias, Etna des de l’avió, www.wikipedia.org

Požadavky

Přihlásit se může každý ve věku od 18 do 30 let. Podstatný je zájem a nadšení pro věc! Hledá se někdo, kdo bude schopen pracovat v týmu i sám, mít chuť naučit se nové dovednosti a to vše v prostředí mentality místních obyvatel. Komunikace probíhá v italštině, je potřeba ovládat alespoň základy, stejně tak je nezbytná angličtina pro základní domluvu.

Kdy a na jak dlouho?

Nejzazší termín začátku nástupu do projektu je poslední týden v září. Dobrovolníkem budete půl rokudo 28. 2. 2018.

Co bude vašim úkolem?

Podle zkušeností a dovedností dobrovolníka mu můžou být přiděleny konkrétní úkoly, ale jeho hlavní úloha dobrovolníka bude ve vzdělávání pro školní děti a zalesňování. Pokud ale prokážete své schopnosti a dovednosti, můžete dostat i jiné úkoly, jak v oblasti komunikace, tak i praktické a tvůrčí úkoly. Je toho hodně, vyzkoušet si můžete výuku, PR, ošetřování stromů aj.

Náklady

Proplaceny vám budou výdaje na cestu tam i zpět, pojištění, ubytování, stravování a drobné kapesné. Na vás pak bude zaplatit registrační poplatek na celou dobu vašeho pobytu, který činí 3 000 Kč.

Kdo by ještě váhal, snad ho přesvědčí zkušenosti a nové dovednosti, které může jako dobrovolník získat nejenom v oblasti ochrany životního prostředí. K tomu poznáte jinou kulturu, ochutnáte místní jídlo, přiučíte se něco z jazyka a zlepšíte své dosavadní jazykové dovednosti a navíc budete mít hromadu nových zážitků.

Teď už stačí jen vyplnit přihlášku, napsat motivační dopis a CV a to vše poslat spolu s fotkou na ltv@inexsda.cz.

Více informací najdete na www.inexsda.cz, která je vysílající organizací.

Zdroj: www.inexsda.cz