Dobrovolníkem na maratónu

Když se podíváte na internet, tak snad každý víkend se koná v rámci republiky nějaký běžecký závod. Ty největší se pořádají v Praze. Ale co stojí za pořádáním takovéhoto závodu? Pokud to chcete zjistit, tak čtěte dál.

dobrovolnice - Mladiinfo ČRTři, dva, jedna a start. A běží se. Takhle to většinou vypadá při startu nějakého z pražských půlmaratonů a maratonů. Běží se po předem vyhrazené trati, která je obsypaná všemi možnými bannery a na „přechodech pro chodce“ stojí muži a ženy v modrém, kteří pouští lidi na druhou stranu tratě nebo radí turistům.

Nemusíte jenom stát na „přechodu pro chodce“, můžete se stát také vlajkonošem nebo budete občerstvovat závodníky iontovými nápoji a banány.

Jaké jsou podmínky?

Nemusíte mít žádný potravinářský průkaz, žádné zkušenosti, stačí pouze zápal pro dobře odvedenou práci.

Ptáte se, co za celodenní nebo půldenní práci dostanete?

Je toho docela dost. Kromě toho, že získáte zkušenost se stavbou tratě, také obdržíte čepici s nápisem závodu, tričko a dle počasí i bundu, k  jídlu dostanete bagetu. A úplně nakonec dostanete na konci všech běžeckých závodů možnost dostat se zadarmo do jednoho z klubů, kde se budou všichni dobrovolníci bavit až do časných ranních hodin.

Kdy a kde se akce koná?

  • 10. 9. 2016 v Praze
  • nebo 17.9. 2016 v Ústí nad Labem

Tak nevažte a přihlaste se.

Zdroj: http://www..com/cs/o-nas/pro-dobrovolniky/zakladni-informace/index.shtml