Staňte se dobrovolníkem na festivalu Jeden svět!

Rádi byste se zapojili do příprav a průběhu největšího lidskoprávního festivalu v České republice? Neváhejte a přihlaste se jako dobrovolník na festival Jeden svět.

Jeden svět je festival dokumentárních filmů zachycující témata lidských práv. Festival je pořádán neziskovou organizací Člověk v tísni a kromě Prahy promítá až ve 32 dalších městech České republiky. I tento rok se festival bude snažit reflektovat současné politické i sociální problémy a zaujmout tak širokou veřejnost během celodenních promítání i děti základních a středních škol v rámci projekcí Jeden svět na školách.

Image result for jeden svět 2017
Logo filmového festivalu Jeden svět. Autor: Člověk v tísni, o. p. s. Zdroj: Jeden svět.cz

Buď dobrovolníkem!

Pro již 19. ročník festivalu Jeden svět hledá Člověk v tísni dobrovolníky, již by se zapojili do celkové organizace a příprav festivalu v Praze.

Festival se v Praze koná od 6. do 15. března 2017.

Dobrovolník má možnost vybrat si, zdali chce pomoci při dopoledních, odpoledních či večerních promítáních, anebo poskytnout svou asistenci na projekcích Jednoho světa na školách.

Za alespoň 4 odpracované směny poskytne Jeden svět svým dobrovolníkům bezplatnou akreditaci opravňující jejího držitele k volnému vstupu na projekce festivalových snímků do vybraných kin.

Jak se přihlásit?

Přihlásit se může každý, kdo má chuť a zájem pomoci dobré věci. Dobrovolnictví na festivalu Jeden svět není omezeno ani věkem či schopnostmi. Zaregistrovat se můžete pomocí formuláře na stránkách Jednoho světa.

Po registraci se vám s dalšími detaily a termínem školení ozvou koordinátorky dobrovolníků Ivana Linhartová (ivana.linhartova@jedensvet.cz) a Tereza Králová (t.kralova@jsns.cz), na které se případně můžete obrátit s dalšími dotazy.

A pokud nejste z Prahy, nezoufejte. Podívejte se na web Jednoho světa a zjistěte, zdali se festival nekoná i ve vašem městě. Kontaktujte organizátory festivalu v daném městě a zapojte se do příprav přímo ve vašem regionu.

Zdroj: Festival Jeden svět