Dobrovolníkem Člověka v tísni – Angola, Kambodža a Turecko.

Člověk v tísni jako jedna z prvních organizací v Evropě zahajuje vysílání dobrovolníků v rámci iniciativy EU Aid Volunteers. Vybraní dobrovolníci se zapojí do humanitární a rozvojové pomoci v Evropě, Asii i Africe.

Člověk v tísni se svými partnery z platformy Alliance2015 zahajuje pro zájemce o dobrovolnictví na humanitárních a rozvojových misích možnost vyzkoušet si práci ve vybraných zemích, kde působí. Je jednou z prvních organizací v Evropě, která se do iniciativy zapojila a získala nezbytnou certifikaci pro vysílání dobrovolníků mimo Evropskou unii.

Co je program EU Aid Volunteers

Program EU Aid Volunteers nabízí aktivním lidem příležitost poznat, jak funguje humanitární a rozvojová pomoc ve světě a dává jim možnost osobně se do ní zapojit. Jedná se o výjimečnou příležitost, jak se přímo zapojit do práce neziskového sektoru v zemích postižených konfliktem či přírodní katastrofou.

Startuje iniciativa EU Aid Volunteers. Foto: Člověk v tísni, 2016.
Startuje iniciativa EU Aid Volunteers. Foto: Člověk v tísni, 2016.

Jak se můžu zapojit

Do programu se může přihlásit kdokoliv, koho tato problematika zajímá. Minimální věk dobrovolníka je 18 let, horní hranice není určena. Profil jednotlivých dobrovolníků bude záviset na konkrétních potřebách misí, kam budou vysláni.

Jak to bude fungovat

Po dobu jeho trvání, od roku 2015 do roku 2020, se EU Aid Volunteers budou moci stát až čtyři tisíce zájemců. Člověk v tísni v první fázi vyšle celkem 4 dobrovolníky. První nabídky se v sekci pracovních příležitosti organizace objeví již počátkem července.

V první fázi bude Člověk v tísni hledat dobrovolníky na své mise v Turecku, Kambodži a Angole. O projektech, které v těchto zemích probíhají, si můžete přečíst na stránkách organizace.

Kontakt

Pro více informací kontaktuje Petru Weissovou, koordinátorku Člověka v tísni pro projekt EU Aid Volunteers, buď na telefonu +420 604 268 202, nebo na petra.weissova@clovekvtisni.cz.

Zdroj: www.clovekvtisni.cz