Roční dobrovolnictví v okolí francouzského Le Mans

Dnem i nocí přemýšlíš, kam bys opět vyrazil/a, láká tě dobrovolnictví, ale stále ne a ne najít ideální příležitost? Máme pro tebe dobrou zprávu, protože tvé hledání dost možná právě skončilo! Jestliže máš od září tohoto roku volno a rád/a bys prozkoumal/a okolí známého městečka Le Mans, čti dál! Přinášíme ti totiž skvělou nabídku dobrovolnictví ve Francii!

Organizace La Maison de l’Europe Le Mans-Sarte právě hledá nové dobrovolníky, kteří by se od září 2021 do konce července 2022, zúčastnili jednoho z pěti nabízených programů. Cílem organizace je zvýšit povědomí zejména mladých lidí a studentů o evropském společenství a budování společné, propojené Evropy. Důležitou součástí jejich práce je tedy sblížení Evropanů a porozumění jiným kulturám. Díky tomuto dobrovolnictví můžeš být součástí i ty! Jedná se o dobrovolnictví v rámci Evropského sboru solidarity, kde ubytování je zajištěno zdarma, cesta je proplacena a každý měsíc dosáváte kapesné. 

Jak jsme již zmínili, tato nabídka dobrovolnictví ve Francii umožňuje zájemcům přihlásit se na pět rozdílných programů. Je tedy jen na tobě, jaký si vybereš! Všechny tyto programy začínají 7. září 2021, dobrovolníci získají každý měsíc peněžní obnos (s ohledem na program) a proplacenou letenku. Jako třešničku na dortu můžeš brát fakt, že se budeš nacházet pouhou hodinu cesty od Paříže!

Jakých programů se můžu účastnit?

  1. Jestliže bys rád/a ukázal/a pravou podstatu evropského společenství mladým lidem žijícím ve venkovských oblastech v okolí Le Mans, je tu pro tebe program Let’s live Europe in rural areas. Kromě navyšování povědomí o společenství se budeš moci zdokonalovat také v rozvíjení svých vzdělávacích a pedagogických dovedností. Jelikož se však bude tvá práce odehrávat ve venkovských oblastech s horší dopravní dostupností, je nutné, aby jsi měl/a řidičský průkaz.
  2. V rámci druhého programu European ambassador for the vocational school bude tvým denním chlebem navyšování povědomí o Evropské unii mezi studenty, a to skrze edukační aktivity, jazykové workshopy apod. Ve volných chvílích budeš s dětmi hrát nejrůznější hry s evropskou tématikou, ale také se podílet na tvorbě obsahu na sociální sítě. Nejdůležitějším bodem programu však pro tebe bude práce na programech mobility a podporování studentů ve výjezdech do zahraničí.

    Dobrovolnictví ve Francii
    Plakát akce. Zdroj: Maison de l’Europe Le Mans-Sarthe
  3. Další program, New european ambassador for the house of Europe, pro tebe bude ideální volbou, jestliže miluješ práci s malými dětmi. V rámci své dobrovolnické práce budeš totiž navštěvovat základní školy a pomocí zábavných edukačních technik vzdělávat děti o Evropské unii. Určitě se budeš věnovat ale také vytváření vzdělávacích videí či výstav, nakoukneš i do světa správy sociálních sítí. Máš-li oslnivé organizační schopnosti, určitě je využiješ při pořádání událostí s evropskou tématikou.
  4. Jestliže by se ti líbilo stát se pravou rukou školáků, určitě ti padne do oka program Leader of intercultural activities with the population of Sablé-Sur-Sarthe. V rámci práce ve škole budeš pomáhat dětem s aktivitami a workshopy s partnerskými školami a nabídneš jim pomocnou ruku při řešení domácích úkolů. Mimo školu se však budeš podílet i na organizaci řady akcí a společenských událostí.
  5. Poslední program, Be part, Take part to the activities of the municipality of ‚Le Mans‘, tě zabaví zejména tvorbou volnočasového víkendového programu, opět s tématikou Evropské unie. Budeš se však věnovat také propagaci turismu a spolupráci Le Mans s partnerskými zeměmi.

Jak se do programu přihlásit?

Naprosto chápeme, že jsme toho teď na tebe vychrlili až až! Jestliže by jsi však rád/a zkusila štěstí a do jednoho z programů se zaregistroval/a, je nyní ten nejvyšší čas!

Deadline přihlášek do všech programů je již příští pátek 23. dubna 2021. Pokud tedy ještě nevíš, který program by ti nejvíce vyhovoval, popřemýšlej nad tím co nejdřív! Byla by škoda takovou skvělou nabídku propásnout! Na tomto odkazu nalezneš všechny další informace o programech, včetně odkazu na přihlášku. K přihlášce přilož svůj životopis a krátké video o sobě!

Není tato nabídka nic pro tebe? Žádný problém! Na našem webu nalezneš spoustu dalších dobrovolnických příležitostí!