Dobrovolnictví ve Francii – přihlašování otevřeno

Milovníci Francie pozor! Zahraniční pobočka Europe-Direct hledá českého účastníka do projektu dobrovolnictví ve Francii. Jdete do toho?

Projekt je financován z rozpočtu programu Evropský sbor solidarity, který umožňuje vyjet mladým lidem do 30 let do zahraničí, stát se dobrovolníky a získat nové zkušenosti a poznat jinou kulturu. Účastník má zdarma zajištěné ubytování, proplacené letenky a pobírá měsíční kapesné na jídlo.

Datum a místo konání projektu

La Maison de l’Europe Le Mans-Sarthe – The House of Europe (a také pobočka Europe Direct) sídlí v západní Francii ve městečku Le Mans. V současné době hledá dobrovolníky pro jejich dobrovolnické projekty, kteří by začali už od 17. srpna 2020. Přesné datum začátku projektu se však bude odvíjet od momentální situace ovlivněné onemocněním COVID-19. Předpokládaný konec projektu je 15. července 2021.

Posláním této organizace je informovat občany o Evropských záležitostech, podněcovat občanskou angažovanost a vytvářet prostředí pro porozumění jiným kulturám. Dobrovolníci budou umístěni v šesti různých střediscích, tzv. Maisons Familiales Rurale, kde budou zprostředkovávat evropské dění místním.

Francie projekt dobrovolnictví House of Europe Mladiinfo ČR

Plakát projektu. Zdroj: Maison de l’Europe Le Mans-Sarthe

Pracovní náplň dobrovolnictví ve Francii

Dobrovolník bude v kontaktu s žáky, většinou teenagery, a bude pro ně vytvářet různé hry, interaktivní prezentace, soutěže, apod. aby se se kreativním způsobem naučili nové věci o Evropské unii. Webovou stránku k projektu naleznete zde.

Detailní popis aktivit v jednotlivých střediscích. 

Co všechno dostanete výměnou za čas, který projektu věnujete?

 • Praxi v oblasti mezinárodní týmové spolupráce, práce s dětmi a mládeží
 • Certifikát YOUTH PASS, který dokládá, co všechno jste se naučili (hodnotíte sami sebe), a skvěle doplní váš životopis
 • Zlepšení francouzštiny
 • Nové soft-skills v oblasti interkulturní komunikace
 • Praktické dovednosti
 • Místo a čas pro osobní a kariérní rozvoj
 • Nové přátele, kontakty, a dobrodružství
 • Dobrý pocit z užitečné práce pro ostatní
 • Skvělý start pro další kariéru např. v evropských institucích

Koho hledáme

Účastník musí mít trvalý pobyt v České republice. Projekt je určen pouze pro uchazeče od 18 do 30 let (včetně). Nehledáme pouze studenty, ale například i nezaměstnané, kteří si chtějí rozšířit obzory a získat pak ve své profesi nebo osobním životě větší rozhled. Pro toto konkrétní dobrovolnictví ve Francii je základní znalost francouzštiny a ochota se jí učit žádaná.

Od dobrovolníka se očekává, že bude ke svým úkolům přistupovat zodpovědně a nejlépe, jak umí. Zároveň však chceme vyzdvihnout to, že se jedná o neformální vzdělávání, a v Evropském sboru solidarity razíme heslo: Žádný učený z nebe nespadl. Na projekt jedete, abyste se něco naučili, a ne abyste pouze předváděli ty nejlepší a profesionální výkony — to od vás nikdo neočekává a ani to po vás nechce. Program ESC pomáhá mladým lidem se zdokonalovat a učit se, nikoliv dát šanci jen těm nejlepším. 

Francie dobrovolnictví projekt ESC Mladiinfo ČR
Městečko Le Mans. Zdroj: All-free-photos

Upozornění

S ohledem na současnou situaci v České republice a v ostatních státech světa nemůže francouzská organizace zaručit přesný začátek projektu. Všichni musíme brát v patrnost nařízení vlády ČR, stanoviska Evropské komise a pečlivě sledovat aktuální vývoj situace. Odjet na projekt bude možné pouze v případě, že to vládní nařízení a bezpečnost celé akce umožní. Děkujeme za pochopení.

Jak se přihlásit

Přihlásit se na tento projekt dobrovolnictví ve Francii je jednoduché! Zde si můžete stáhnout přihlašovací formulář. Vyplněný formulář v angličtině zašlete na adresu evs@europe-en-sarthe.eu a také na kancelar@mladiinfo.cz.

Do emailu přiložte následující:

 • váš aktuální životopis v AJ
 • video, kde zodpovíte tři jednoduché otázky (uvedeny na konci přihlášky)

Formulář vyplňujte pravdivě. Pokud potřebujete pomoci s jeho vyplněním, kontaktujte Elišku z Mladiinfo ČR na kancelar@mladiinfo.cz

Vyplněním a odesláním dokůmentů souhlasíte se zpracováním a využitím svých osobních údajů organizacím La Maison de l’Europe Le Mans-Sarthe ve Francii a také  Mladiinfo ČR, z.s., IČ: 22611118 se sídlem Antonínská 561/14, 602 00 Brno, pro účely výběru účastníků dobrovolnického projektu v organizaci La Maison de l’Europe Le Mans-Sarthe, včetně uložení osobních údajů na nosiče dat, vyhledávání v nich a další nakládání s nimi v souladu s Obecným nařízením na ochranu osobních údajů (GDPR) a dalšími právními normami. Zásady zpracování osobních údajů v rámci Mladiinfo ČR, z.s. naleznete na stránkách www.mladiinfo.cz/ochrana-osobnich-udaju/. Souhlas se zpracováním uvedených údajů a s využitím svého kontaktu poskytuji dobrovolně a na dobu neurčitou. Tento souhlas může být kdykoliv odvolán. Subjekt má v souladu s Obecným nařízením na ochranu osobních údajů a dalšími právními normami zejména právo na přístup k osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz.