Chtěl/a by sis zkusit dlouhodobé dobrovolnictví pod záštitou Evropského sboru solidarity? Přečti si, jakou příležitost pro tebe nachystala organizace Youth Association from Transylvania (ATA). Potom už jen stačí sbalit kufr a vydat se směr Rumunsko, na projekt trvající od září letošního roku do června 2024. Poznáš nejen novou kulturu, ale získáš i nové přátele a zkušenosti, které se mohou vždycky hodit.

Co je to ATA?

The Youth Association from Transylvania je organizace, která se snaží představit a ukázat rumunskou Transylvánii Evropě, a naopak. Organizuje spoustu akcí za účelem setkání a prolnutí různých kultur. Také výměny mládeže, semináře nebo kurzy o různých tématech, ze kterých si každý vybere to své. Kromě toho přivítala i dobrovolníky zajímající se o bylinkářství nebo vymyslela aktivity pro děti z mateřských školek.

Co tě na projektu čeká?

Můžeš si vybrat ze dvou možností.

Jako NGO support person přineseš nové pohledy na věc, nebo přispěješ novými nápady, které podpoří běžné aktivity místní komunity. Následně o tom informuješ na webu nebo sociálních sítích. Budeš reprezentovat organizaci a zkusíš kreativně oslovit různé příznivce. Můžeš také pomoci s pořádáním mezinárodních projektů

Jako Inclusion support person pomůžeš s přípravou neformálních workshopů pro mateřské a základní školy. Naučíš děti anglicky a zvýšíš jejich znalosti o životním prostředí a udržitelnosti. Můžeš také vymýšlet workshopy pro handicapované a pomáhat jim s běžnými denními činnostmi. 

Development support for Transylvania. Zdroj: FB ATA

Můžeš se zapojit?

Přihlásit se může kdokoli ve věku 18 – 30 let. Pokud máš opravdu zájem podpořit místní komunitu a strávit čas v menším městě Cristuru Secuiesc v Rumunsku, máš už skoro vyhráno. 

Nemusíš umět žádné konkrétní dovednosti, ale organizátoři čekají, že k úkolům přistoupíš zvídavě a otevřeně. Hodit se ti budou základy angličtiny a pro budoucí usnadnění komunikace také chuť učit se místní jazyk, a to v průběhu pobytu. Zkrátka, abys zapadl/a, buď otevřený/á, kreativní a aktivní

Musíš něco platit?

Všichni dobrovolníci dostanou každý měsíc 160 € jako příspěvek na jídlo a 120 € kapesné. Ostatní náklady (za bydlení, elektřinu, vodu, plyn, internet atd.) zaplatí hostící organizace, včetně těch na cestu. Ty proto nemusíš platit nic. 

Pokud tě projekt zaujal, pospěš si

Deadline pro přihlášení je 25. června 2023. Klikni na dokument pro přihlášení,a jestli se chceš dozvědět ještě něco víc, prohlédni si tento infopack