Dobrovolnictví v zahraničí? Pojeďte do Rumunska!

Rádi cestujete a chtěli byste se přiučit něco nového? Co kdybyste odcestovali směr jihovýchod a zúčastnili se dobrovolnictví v rumunském Baia Mare v rámci mezinárodního projektu „SOCIAL INCLUSION@WORK!“

American International School of Transylvania (AIST) naplánovala nový projekt, kterého se můžete zúčastnit i vy! Strávíte přibližně 9 měsíců (resp. 43 týdnů) v rumunském městečku Baia Mare. Výhoda ovšem je, že si sami vyberete datum svého odjezdu, stačí pouze, abyste odcestovali během letošního kalendářního roku.

Náplň programu

Budete pracovat s dětmi a studenty napříč všemi věkovými kategoriemi. Jak už napovídá název projektu („SOCIAL INCLUSION@WORK!“), budete moci naplánovat a také i uskutečnit rozličné aktivity týkající se sociální a vzdělávací inkluze. Aktivity nejen vaše, ale i celého mezinárodního týmu, následně vyzkoušíte s dětmi a mladistvými. Rozvinete si tak vlastní organizační schopnosti a naučíte se pohybovat v otázkách neformálního vzdělávání. Kromě toho poznáte novou zemi, kulturu a budete pracovat s dalšími nadšenci z celé Evropy!

Ilustrační obrázek, Archiv: META, o.p.s.

Poplatky a výdaje

Jestli máte hluboko do kapsy, nebojte, cestu do Rumunska vám proplatí AIST, organizátor projektu. Zároveň vám zajistí bezpečné ubytování v centru městečka Baia Mare. Navíc vám propůjčí jízdní kolo, abyste se mohli po městě klidně a rychle pohybovat! V rámci projektu budete objevovat i venkovské části Rumunska, dopravu vám vždy organizace taktéž finančně pokryje. Každý měsíc obdržíte kapesné 90 euro na výdaje spojené se stravováním.

Požadavky

Pokud se chcete přihlásit na dobrovolnictví v rumunském Baia Mare, pro jistotu si zkontrolujte, zda splňujete následující podmínky:

  • je vám alespoň 18 let
  • zajímáte se o vzdělávání
  • baví vás pracovat s dětmi a mladistvými
  • láká vás pracovat v mezinárodním týmu 
  • ovládáte anglický jazyk 

Přihláška

Tak na co ještě čekáte? Přečtite si více na stránkách European Solidarity Corps (Evropský sbor solidarity), který celý projekt zaštiťuje a kam můžete poslat i svou přihlášku! A nezapomeňte, podávat přihlášky můžete pouze do 31. ledna 2021.

Láká vás Rumunsko, ale tenhle projekt vás nezaujal? Podívejte se na jinou aktuální nabídku, jež vás dovede do Transylvánie!