Dobrovolnictví v Polsku! Zažij nezapomenutelný podzim v Gdaňsku

Získat zkušenosti ze zahraničí, procvičit si cizí jazyky a věnovat se dobré věci zároveň? Ano, díky programu Evropský sbor solidarity to jde. Už v září můžeš díky němu vyrazit na čtyřměsíční dobrodružství v podobě dobrovolnictví v Polsku.

Svůj dobrovolnický projekt můžeš strávit v Arcidiecézní Charitě v Gdaňsku. Tato organizace poskytuje profesionální sociální služby lidem v různých tíživých situacích. Budeš se moci věnovat pomoci rozličným cílovým skupinám – dětem a mládeži, seniorům, lidem s postižením, chronicky nemocným či matkám samoživitelkám. To vše v kulisách pohádkového města Gdaňsk na severu Polska. Více o organizace a jejích aktivitách najdeš v této prezentaci.

Základní informace o dobrovolnictví v Polsku:

  • Zahraniční dobrovolnictví bude trvat od 7. září do 31. prosince 2021.
  • Dobrovolnické práci se budeš věnovat pět dní v týdnu v rozsahu přibližně 30 hodin.
  • Podmínkou účasti je věk od 18 do 30 let (včetně) a trvalý pobyt v České republice.
Zdroj: Caritas Gdaňsk

Díky finanční podpoře programu Evropský sbor solidarity ti bude na místě zajištěno ubytování v samostatném pokoji v bytě sdíleném s dalšími zahraničními dobrovolníky. Dostávat budeš také peníze na jídlo, cestovné a kapesné. Více o programu Evropský sbor solidarity a jeho podmínkách můžeš najít tady.

Projekt je ideální příležitostí pro ty, kteří doposud zkušenosti s pobytem v zahraničí nemají. Podmínkou není ani předchozí praxe v sociálních službách ani dobrá znalost angličtiny. Před odjezdem se můžeš spolehnout na podporu organizace Mladiinfo ČR. Na místě pak budeš mít k ruce koordinátora, který tě naučí všemu potřebnému.

Co účastí na dobrovolnickém projektu získáš:

  • praxi z oblasti sociálních služeb s rozličnými cílovými skupinami z jedné z největších polských neziskových organizací
  • zkušenosti s pobytem v zahraničí
  • nová přátelství i profesní kontakty
  • příležitost zlepšit se v angličtině a naučit se základy polštiny
  • pocit smysluplné práce.

Zajímá tě, jak může tvůj dobrovolnický projekt vypadat? Zkušenosti Vojty, který jako dobrovolník v Arcidiecézní Charitě působí od začátku letošního roku, si můžete přečíst v tomto článku.

Nalákali jsme tě? Nezbývá, než se přihlásit. Pošli svůj životopis s krátkým motivačním dopisem v angličtině na e-mail marketa@mladiinfo.cz. Uzávěrka přihlášek je 5. srpna 2021.