Dobrovolnictví v Latě

Nezisková organizace Lata hledá nové dobrovolníky do svých řad. Jestliže máte pár hodin volného času týdně a chtěli byste je věnovat dobré věci, zvažte třeba právě tuhle nabídku.

Pod hlavičkou Laty probíhá dobrovolnický program Ve dvou se to lépe táhne, v němž pracují jako dobrovolníci mladí lidé (18-30 let), kteří se pravidelně setkávají s jen o něco málo mladšími klienty (13-26 let), jež se potýkají s nějakou životní obtíží. Může se jednat o problémy v rodině, s vrstevníky, se sebepojetím nebo o jakoukoli obtížnou životní situaci.

 

Dobrovolnictví v Latě

 

Každá dvojice spolu 1 x týdně tráví volný čas. Činnosti se vybírají podle vzájemné dohody, uvážení a potřeb klienta. Pro příklad – chodí se do divadla, kina, na procházky, na výlety, sportuje se. Dobrovolník též může pomáhat se studiem.

Baví-li vás kontakt s mladými lidmi, jste-li zodpovědní a spolehliví a máte-li zájem o dlouhodobou spolupráci, zapojte se! Do 21. srpna máte možnost zaslat svůj životopis a motivační dopis na pfaurova@lata.cz. Úvodní výcvikové kurzy nových dobrovolníků budou probíhat 31. srpna a 2. – 4. září. Další podrobnosti najdete na webu organizace.

Zdroj: www.lata.cz