Dobrovolnictví v Bangladéši

Získejte nové znalosti a zkušenosti z rozvojového světa během šesti měsíců strávených v Bangladéši. Zapojit se můžete jako učitelé angličtiny, vychovatelé v mateřské školce, pomoct s propagací a PR a výpočetní technikou.

Thanapara Swallows je bangladéšská nezávislá nezisková organizace fungující od roku 1973. Organizace zajišťuje množství sociálních a rozvojových projektů – výrobu Fair Trade oděvů, lidskoprávní a zemědělské programy, základní školu a mateřskou školku. Cílem všech aktivit Thanapara Swallows je podpora místních chudých obyvatel a rozvoj jejich komunity. Více o organizaci se můžete dozvědět na Facebooku nebo zde.

Thanapara Swallows Development Society hledá dobrovolníky na probíhající projekty a programy v Bangladéši. Máte jedinečnou možnost poznat tuto přátelskou zemi, její neziskový sector a zároveň podpořit vybrané sociální a rozvojové aktivity.

Vybraní dobrovolníci se mohou zapojit do libovolných projektů a programů v organizaci. Podle svého zájmu můžete pomoci například s

  • IT a propagací
  • Výukou angličtiny na základní škole
  • Prací s předškolními dětmi v Day Care centru
  • Monitoringem při výrobě Fair Trade oděvů

Těšit se můžete na práci v přátelském a neformálním prostředí, nové znalosti a zkušenosti, potvrzení o praxi, příležitost k cestování a poznávání kultury Bangladéše, ubytování a stravování přímo v areálu organizace.

Požadavky:

  • Komunikativní znalost angličtiny
  • Smysl pro dobrovolnictví
  • Spolehlivost a důvěryhodnost
  • Ochota učit se novým znalostem a dovednostem včetně bengálštiny
  • Jakékoli další schopnosti jsou vítány

DSC_1313

Příjezd dobrovolníků se očekává nejlépe v období říjen 2013 – leden 2014. Délku pobytu preferujeme v délce tři až šest měsíců. Data začátku i konce dobrovolnické činnosti jsou flexibilní.

Dobrovolníci sami hradí veškeré výdaje spojené s cestou a pobytem v Bangladéši. Ubytování a stravování může být zajištěno v hostelu provozovaném organizací. Čisté a útulné pokoje jsou vybavené klimatizací. Základní cena 20 Euro denně zahrnuje také tři teplá jídla denně. Po individuální dohodě není problém cenu přiměřeně snížit podle možností dobrovolníka.

Zkušenosti a zážitky stážistek Thanapara Swallows můžete sledovat zde.

V případě zájmu kontaktujte pana Raihana Ali, ředitele organizace – raihanali2002@yahoo.com.