Dobrovolnictví a stáž pro knihomoly

Máme tu hned dvě nabídky pro všechny, kdo mají v lásce knihy a zároveň se poohlížejí po nějaké praxi. Městská knihovna v Praze totiž hledá dobrovolníky a knihovna Neziskovky.cz vypsala stáž.

Městská knihovna v Praze hledá posilu do týmu dobrovolníků, která by pomáhala se zajištěním letních akcí, na kterých se MKP prezentuje pomocí bibliobusu Oskar (pojízdná knihovna, která láká nové i stávající uživatele). S Oskarem byste se dostali na akce jako Svět knihy, Letní Letná, Vyšehrátky, Dětské dny, Na vlnách MKP, Kašpárkohraní a další. A co je předpokládaná náplň práce dobrovolníků? Zejména komunikace s kolemjdoucími, rozdávání letáčků, zajištění programu pro děti – výtvarná dílna, deskové hry apod.

Pro přihlášku a pro více informací navštivte stránky knihovny.

Dobrovolnictví a stáž pro knihomoly

 

Druhá nabídka pochází od Nadace Neziskovky.cz. V tomto případě se jedná o stáž v knihovně Neziskovky.cz, která je jedinou profesionálně budovanou knihovnou v ČR pokrývající všechny obory činnosti neziskových organizací. Byla budována od roku 1993 a její fond tvoří odborné publikace a periodika, které jsou zaměřeny jak na obecnou problematiku neziskového sektoru, tak i na široké spektrum dalších oborů, mezi něž patří např. psychologie, sociologie, lidská práva, národnostní menšiny, řízení lidských zdrojů, management, propagace a PR, fundraising, účetnictví a mnohé další. Je tedy unikátním zdrojem informací pro studium neziskového sektoru v ČR i ve světě.

V případě zájmu o stáž kontaktujte projektovou koordinátorku Martinu Kolmerovou na kolmerova@neziskovky.cz. Více se rovněž dozvíte na stránkách organizace.

 

 

Zdroj: www.mlp.cz, www.fsv.cuni.cz