Dobrovolnictví na Slovensku s Mladiinfo

Chcete využít nově otevřených hranic? Podívejte se na naši aktuální nabídku dobrovolnictví na Slovensku, kde naše partnerská organizace Mladiinfo Slovensko otevřela přihlašování do zajímavých projektů.

Mladiinfo Slovensko funguje již několik let nejen v Bratislavě, ale i v Dolném Kubíně. Organizace se vyznačuje profesionalitou, zajímavou činností pro mládež a můžeme ji doporučit.

Evropský sbor solidarity

Níže popsané nabídky dobrovolnictví na Slovensku jsou financované programem Evropský sbor solidarity. Je to evropský program pro mladé lidi, který umožňuje vyjet do zahraničí a dobrovolničit v různých projektech (od enviromentálních po práci s dětmi). Dobrovolník má zdarma zajištěné ubytování, proplacenou cestu a také pobírá každý měsíc kapesné €270, které pokryje náklady na jídlo a ostatní. Více informací nalezenete v tomto článku. 

Dostupné projekty dobrovolnictví na Slovensku

V současné době jsou dostupné tyto 3 projekty:

1. Správce sociálních médií

Dobrovolník bude pomáhat místním koordinátorům z Mladiinfo Slovensko Dolný Kubín se správou Facebooku, Instagramu. Bude se podílet na vytváření grafického (propagačního) materiálu a pořizovat fotky/ videa během akcí. Mezi vedlejší činnosti se také řadí organizace workshopů, jazykových lekcí pro místí děti (mládež) a pomoc s implementací projektů Erasmus+ a ESC. Podrobný infopack je ke stažení zde. 

2. Dobrovolník na Obchodní Akademii Dolný Kubín

Obchodní Akademie má mnoho studentů, kteří se chtějí učit cizí jazyky, ale chybí jim učení hrou a procvičování mluvení. Umíte-li nějaký světový jazyk (AJ, NJ, RJ, ŠJ) na dobré úrovni, dobrovlnická pozice je přímo pro vás! Dobrovolník bude také vypomáhat ve školní knihovně a během hodin tělocviku (volejbal, fotbal, basketbal). Podívejte se na přiložený infopack.

3. Dobrovolník na ZŠ Janka Matúšku

Láká-li vás spíše práci s menšími žáky, bude se vám líbit příležitost dobrovolničit na základní škole v Dolném Kubíně, kde budete pomáhat během odpoledních aktivit dětí. Jedná se například o základní angličtinu, hraní her, sportovní aktivity a další činnosti, které vás baví. Více se o této příležitosti dozvíte z tohoto dokumentu.

Ilustrační foto – Dobrovolničení ve škole Edulinka. Zdroj: Mladiinfo Slovensko

Termíny a doba trvání

Všechny tři projekty začínají 1. 9. 2020 nebo 1. 10. 2020 dle dohody dobrovolníka a organizace. Mimimální délka projektu je 2 měsíce, maximálně můžete zůstat 4 měsíce. Pokud délka projektu nepřesáhne 2 měsíce, máte možnost vyjet do zahraničí na dobrovolnický projekt přes ESC ještě jednou, maximálně na 12 měsíců.

Věříme, že tyto dva nebo čtyři měsíce můžou být skvělým pobytem v zahraničí, podle kterých se rozhodnete, zda je práce či studium za hranicemi to pravé a nasměrujete tak vaše další kroky. Nemáte co ztratit, pouze co získat!

Jak to funguje?

  1. Vyberete si projekt.
  2. Pošlete svůj životopis na kancelar@mladiinfo.cz.
  3. Zaskypujete si s Mladiinfo Slovensko.
  4. Domluvíte si termín začátku projektu a délku trvání.
  5. Podepíšete dobrovolnickou smlouvu.
  6. Balíte kufr a sedáte na autobus/ vlak.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je velmi jednoduché. Zašlete svůj životopis (pokud možno v AJ) na e-mailovou adresu kancelar@mladiinfo.cz a my vám domluvíme Skype s hostitelskou organizací. Přihlašování nemá uzávěrku a bude probíhat do naplnění kapacit, proto doporučujeme se ozvat co nejdříve

Skype s Mladiinfo Slovensko probíhá ve velmi přátelské atmosféře. Budete tázáni na svoje zájmy, školní i mimoškolní aktivity a zkušenosti. Nejde o běžný pracovní pohovor a opravdu se není čeho bát.