Dodejte další rozměr svému životu a vyzkoušejte dobrovolnictví v organizaci Lata!

Baví vás kontakt s mladými lidmi?

Hledáte další rozměr do svého života?

Chcete se sami rozvíjet?

Máte tři až čtyři hodiny volného času týdně, které můžete věnovat?

O co se jedná?

Program organizace Lata Ve dvou se to lépe táhne je originální v tom, že v něm pracují jako dobrovolníci mladí lidé, ve věku 18 – 30 let, kteří se v něm dostávají do individuálního kontaktu s jen o něco málo mladšími klienty, 13 – 26 let, jež se právě potýkají s nějakou životní obtíží. Mají problémy např. v rodině, s vrstevníky, se svým sebe-pojetím a procházejí obtížnou životní situací

Dobrovolník tvoří dvojici s klientem a pravidelně se spolu jednou týdně na tři hodiny setkávají a tráví spolu volný čas po dobu min. šesti měsíců. Dvojice se společně věnuje činnostem podle vzájemné dohody, uvážení a potřeb klienta. Např. volnočasové aktivity – sport, procházky, divadlo, kino, koncerty, poznávání Prahy, výlety a hlavně pomoc a podpora v osobních problémech, problémech doma, při dokončení studia, stavění se na vlastní nohy apod.

Mladiinfo ČR - SOZE hledá dobrovolníky

Podmínky:

Věk 18- 30 let
Aktuální pobyt v Praze
Bezúhonnost
Chuť a odhodlání věnovat tři hodiny týdně svého času někomu druhému
Ochota učit se novému, poznávat nové lidi a přijímat osobní výzvy

Co Lata nabízí:

Osobnostní rozvoj
Zkušenost s neziskovým sektorem a přístup k informacím v oblasti sociálních služeb
Další vzdělávání a pravidelnou supervizi
Seznámení s cílovou skupinou
Možnost účastnit se neformálních akcí organizace

Jak se zapojit?

Lata nyní hledá zájemce do výcvikového kurzu, který je plánován ve termínech 8.9. (odpoledne) a 19. – 21. 9. 2014 (pátek odpoledne – neděle).

Pokud byste se do projektu rádi zapojili, zašlete svůj životopis a motivační dopis koordinátorce dobrovolníků Petře Pfaurové na email pfaurova@lata.cz, nejpozději do 27. 8. 2014.