Dobrovolnictví na Ukrajině

Nemáš ještě žádné plány na prázdniny? Prošvihl/a jsi uzávěrky přihlášek na zahraniční projekty? Máme tu příležitost právě pro tebe!

Ostravsko-opavská Diecézní charita hledá dobrovolníky do dětského domova ve Městečku milosrdenství (Ivano-Frankivsk) na Ukrajině.

DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ. Středisko humanitární pomoci

Domov je rozvojovým projektem Střediska humanitární pomoci ostravsko-opavské charity. Obecným cílem a vizí projektu je pomoc ukrajinským dětem z neúplných a sociálně potřebných rodin k důstojnému osobnímu růstu, zajištění základních životních potřeb a získání odpovídajícího vzdělání. Tento cíl je naplňován finanční a hmotnou podporou dětí.

„Dobrovolničit“ můžeš odjet kdykoli během prázdnin. Náplní dvoutýdenních turnusů je obvykle úklid, vaření, hraní s dětmi a pomoc s dalšími aktivitami, spojenými s chodem domova.

Další důležité informace

  • brigády jsou pro osoby starší 18 let
  • s dobrovolníkem je uzavírána dobrovolnická dohoda stanovující pravidla,
  • cestu si zajišťují a hradí skupinky (2 – 3 lidí) či jednotlivci sami (vhodná doprava je například autobusem),
  • bezpodmínečně nutné je uzavřít před cestou zdravotní pojištění na Ukrajinu a podepsat dobrovolnickou smlouvu,
  • brigády jsou nevýdělečné, ale během brigády budeš mít zajištěnou stravu a ubytování,
  • na brigádu je dobré vzít pomůcky pro práci (dle konzultace s koordinátorkou),
  • fyzická zdatnost, drobná znalost azbuky, kladný vztah k církvi jsou vítány (nejsou však podmínkou!)

Ivano-Frankivská oblast na západě Ukrajiny patří k nejklidnějším oblastem v momentální ukrajinské krizi, je ovšem třeba dbát více než jindy na bezpečnost. Odjezd je na vlastní nebezpečí.

Pokud máš o dobrovolnictví zájem, stačí vyplnit dotazník (viz odkaz dále) a odeslat jej spolu s životopisem a návrhem termínu brigády na e-mail veronika.mechova@dchoo.charita.cz.

V případě zájmu o bližší informace kontaktuj koordinátorku Veroniku Mechovou, a to buď přes výše uvedený e-mail, nebo telefonicky na 733 741 216.

Více informací a odkaz na dotazník nalezneš zde http://adoptujsi.cz/prazdniny-na-ukrajinu/.