Dobrovolnictví u onkologicky nemocných

Přemýšlíte o dobrovolnictví? Jste z Prahy? Staňte se dobrovolníkem organizace Amelie, která pomáhá onkologicky nemocným! Organizace Amelie poskytuje psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Jedním z jejich projektů je i program dobrovolnictví.  Zapojit se jako dobrovolníci můžete na onkologických pracovištích ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí nebo v Institutu onkologie a rehabilitace na Pleši (u Mníšku pod Brdy).Dobrovolníci jsou také potřeba také do pražského Centra Amelie.

Dobrovolníci v Amelii navštěvují pacienty na onkologických odděleních nemocnic nebo docházejí do Centra Amelie, a to jednou týdně nebo jednou za 14 dní. Pokud je vám 18 let a víc, můžete rozšířit tým dobrovolníků Amelie. Zúčastněte se třídenního školení pro dobrovolníky a rozhodněte se, která forma dobrovolnictví v Amelii bude vyhovovat právě vám. Školení proběhne 17.-19. října 2014.

Zapojeným dobrovolníkům nabízí Amelie pravidelnou supervizi, metodické vedení, další vzdělávání nebo neformální akce pro dobroovlníky.

Pokud máte zájem zapojit se, pošlete stručný motivační dopis (1/2 A4) na  dobrovolnici@amelie-os.cz.