Dobrovolnický projekt v Itálii

Láká vás strávit delší dobu v cizí zemi, poznat nové kultury a rádi pracujete s dětmi? Tento dobrovolnický projekt v Itálii vám nabízí možnost vybrat si jedno z jedenácti míst, kde budete moct strávit necelý rok a pomoci v místních školách.

Co vás čeká?

Tento dobrovolnický projekt v Itálii, konkrétněji v regionu Apulie, nabízí širokou škálu možností jak pomoci místním komunitám. Podle vašich preferencí si vyberete jednu školu, kde budete necelý rok pomáhat. Dobrovolnické aktivity se mírně liší podle toho, jakou školu si vyberete, vesměs se ale jedná o pomáhání s výukou angličtiny, pomáhání tělesně postiženým studentům, organizování a propagování mimoškolních aktivit a prezentování své kultury a země. Seznam jednotlivých škol s podrobněji rozepsanými aktivitami můžete najít na tomto odkazu.

Jednotlivé projekty mají různé termíny konání, vždy ale začínají buď v červenci roku 2021 nebo září 2021 a trvají necelý rok (přesné datumy naleznete v odkazu zmíněném výše).

Children-Mladiinfo ČR
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels.com

Ubytování, doprava a financování projektu

Tento projekt je součástí programu Evropský sbor solidarity a to znamená, že účastníkům je ze 100% zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, povinné doplňkové pojištění, jazykový kurz a místní doprava.

Cestovní náklady do místa konání projektu budou účastníkům proplaceny do výše 275 euro.

Ubytování se různí podle projektu, více se o něm můžete dozvědět z jednotlivých infopacků, které naleznete zde.

Co musíte splňovat?

Abyste mohli vyrazit na tento dobrovolnický projekt v Itálii, je nutné splňovat následující požadavky:

  • být ve věku 18 – 30 let
  • podat přihlášku do 28. února 2021 
  • být zaregistrovaný na portálu ESC
  • zajímat se o dobrovolnictví
  • rád pracovat s dětmi
  • mít platný cestovní pas
  • ovládat angličtinu alespoň na úrovni B1 (znalost italštiny není nutná)

Pokud vás projekt zaujal neváhejte a přihlašujte se! Pokud byste však raději vyrazili jinam, můžete nahlédnout do naší databáze projektů 🙂