Dobrovolnický pochod na Svoboďáku už dnes!!

Vemte své kamarády, lásky, rodiče, spolužáky, psy a hudební nástroje a vyražte zítra ve čtyři na Svoboďák na dobrovolnický pochod, ať Brno vidí, že dobrovolníci ještě nevymřeli!

Průvod dobrovolníků – Evropský rok dobrovolnictví vrcholí také v Brně

3. listopadu, náměstí Svobody, 16:00

 

Průvod dobrovolníků je vyvrcholením Evropského roku dobrovolnictví, vyhlášeného Radou ministrů EU pro rok 2011.  K výzvě se připojilo celkem 14 měst po celé České republice. Hlavní myšlenkou celé akce je podněcovat a podporovat úsilí pro vytvoření podmínek pro dobrovolnictví a zajištění většího zviditelnění dobrovolných činností.  Jde o vytvoření prostředí příznivého pro dobrovolníky, zlepšení kvality dobrovolných činností a jejich uznávání a zlepšení povědomí o hodnotě a významu dobrovolnictví.

Jak uvedla koordinátorka průvodu Tereza Nádvorníková, Dobrovolnické centrum 67: „Průvod dobrovolníků z několika desítek brněnských organizací odstartuje v 16 hodin z náměstí Svobody. Společně s hudebníky a kejklíři projde ulicemi centra a dorazí zpět do výchozího bodu, kde jej ukončí masový happening, při kterém půjde o vytvoření co největšího písmena D z dobrovolníků.“

V době od 16:00 – 17:30 hod. budou v infostanu na náměstí zájemci informování o možnostech dobrovolnictví v Brně, ČR či světě.  Bude také možné umístit svůj dobrovolnický počin na velkou maketu zeměkoule a tím přispět k naplnění hesla EDR „Dobrovolníci mění svět“.

Gestorem Evropského roku dobrovolnictví v České republice je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které na přípravě aktivit tohoto roku intenzivně spolupracuje také s dalšími resorty. Více informací o ERD naleznete na www.dobrovolnik.cz.

Průvod dobrovolníků v Brně pořádá: Česká asociace Sport pro všechny, Dobrovolnické centrum 67, Festival Youth for you(th),  IQ Roma servis, o. s., Mladiinfo.cz, Klub českých turistů JMO, Nesehnutí Brno, Ratolest Brno, o. s .