Dobrovolnické večery!

Ahoj!

Mladiinfo pro vás plánuje dobrovolnické večery, které odstartují v listopadu. V této souvislosti jsme projekt zapsali do soutěže „Co nás baví“ a proto prosíme o Váš hlas. Akce probehně nehledě na to, jak se nám v soutěže povede, ale potencionální výhra by nám mohla velice pomoci při přípravě dalších projektů a při propagaci organizace jako takové.

Hlasovat můžete i přes Facebook, trvá to jen chviličku a opravdu moc nám tím pomůžete, tímto Vám celý Mladiinfo tým děkuje za každý hlas.  

Akce na stránkách soutěže a možnost hlasování nalezente: http://www.conasbavi.cz/souteze/provident/pomahame-s-providentem-v-listopadu/dobrovolnicke-vecery/

A co to tedy budou ty dobrovolnické večery??

Setkání budou probíhat formou prezentace, workshopu s následnou diskusí s hosty večera. Ústředním tématem večerů budou možnosti a formy dobrovolnictví v zahraničí. Cílem pak bude podat účastníkům konkrétní praktické informace o dobrovolnických projektech, reflektovat jejich motivaci i obavy z dobrovolnického pobytu a odpovědět případné otázky, ale také budovat všeobecné povědomí o dobrovolnictví a jeho propagace. Prezentace bude provázena fotografiemi a videonahrávkami z jednotlivých zemí, výstupem pak bude také internetový článek obsahující základní informace a výběr fotek pro zájemce o problematiku, kteří se večera nezúčastnili. Večer bude veden interaktivní formou, velký prostor bude věnován diskusi s účastníky a sdílení zážitků. Setkání bude zajímavé i pro ty, kteří o konkrétním dobrovolnickém pobytu v zahraničí neuvažují, prezentována bude také kultura dané země včetně ochutnávky místní kuchyně, tradic a zvyků.

Další informace:

Dobrovolnické večery se budou konat 22. Listopadu od 18:00 v Praze a 24. Listopadu od 18:00 v Brně. V Praze využijeme prostorů Národního informačního centra mládež v ulici Na Příkopě a v Brně se akce bude konat v dobrovolnickém centru SVČ Lužánky v Lidické ulici. Program bude trvat zhruba 3 hodiny, přijít bude moci každý, kdo bude mít zájem.

Tyto dva listopadové večery budou sloužit jako zahájení série těchto dobrovolnických večerů, které chceme provozovat po celý rok.

 Konkrétními hosty budou studenti a studentky, které v uplynulém roce strávili nějakou dobou v zahraničí a kteří chtějí o své zkušenosti vyprávět a sdílet s ostatními cenné rady a zážitky. V rámci brněnského večera vystoupí slečna, která působila půl roku jako dobrovolnice Arcidiecézní charity Praha v Ugandě. V rámci pražského večera nám povypráví studentky, které si vyzkoušeli dobrovolnou práci na Ukrajině či v Anglii.