Dobrovolnické léto v zahraničí s INEX-SDA

Chcete zažít v létě něco nového, zdokonalit se v cizím jazyce, poznat nové přátele a ještě pomoct dobré věci? Pokud ano, máte možnost stát se dobrovolníkem v zahraničí s INEX-SDA.

INEX-SDA je organizace, která vysílá dobrovolníky téměř po celém světě. Na svých stránkách mají databázi workcampů, kde najdete podrobný popis činnosti, zaměření, počet a věk účastníků. Vždy si vyberte, více než jeden projekt, protože nemusíte být na vámi vybraný pobyt vybráni.

Zdroj: Ekologická farma Camphill České Kopisky. Autor – Archiv INEX-SDA

Ať už se zajímáte o přírodu, architekturu nebo rádi pracujete s dětmi, najdete vždy ten správný dobrovolnický projekt – workcamp. To je 2-3 týdenní pobyt, kde skupina účastníků z různých částí světa spolupracuje na nějakém dobročinném projektu. Velikou výhodou je, že účastníky pobyt skoro nic nestojí, protože strava a ubytování je hrazeno a každý si platí jen pojištění a dopravu na místo.

Zahraniční zkušenost je velice lákavá a zajímavá, ale pokud se necítíte vyjet hned poprvé někam za hranice, pořádají se i workcampy v ČR. Je to dobrá příležitost také pro ty, kterým ještě nebylo 18 let. Na pobyt může vyjet i mládež od 16 let se souhlasem rodičů.

Jak postupovat?

Vyplníte přihlášku, poté budete vyzváni k zaplacení účastnického poplatku (většinou okolo 2000Kč). Důležité pro přijetí bude váš motivační dopis, kde shrnete vaše očekávání a popíšete svoje zkušenosti, dovednosti a podobně.

Více informací naleznete na stránkách organizace INEX-SDA.

Zdroj: INEX-SDA