Dobrovolníci – spojte se! Aneb přidej ruku k dílu a postav knihovnu

Léto se blíží a plány stále žádné? Chcete se stát dobrovolníky v Africe, ale nechcete za to platit tisíce korun? Chcete pomáhat Africe z Česka? Staňte se Bookfeedery a postavte knihovnu!

Bookfeeding Project je registrovaná nezisková organizace fungující zásadně za pomoci malé skupinky dobrovolníků, která pomáhá komunitám v rozvojových zemích dosáhnout svých cílů v oblasti vzdělání a inkluze. Jinými slovy, Bookfeeding staví knihovny v místech, kde je o ně zájem a pomocí nadšenců ze všech koutů světa je zásobuje knihami, které by jinak ležely zaprášené ladem.

Zdroj: Archiv Bookfeeding – Alena Machálková

Bookfeeding Project nyní hledá dobré duše, které by pomohly s organizací a sběrem knih v Česku/Evropě popř. i fundraisingem, webovými stránkami či sociálními sítěmi. Zkušenosti, certifikáty, doporučující dopisy i jiné výhody do CV vás neminou.

Dobrovolníci do Afriky

Knihovny jsou po dokončení nezávislé na financích zvenčí a organizované plně místními dobrovolníky, učiteli, studenty a jinými nadšenci. Přesto všechny komunity vždy rádi vítají dobrovolníky, kteří mohou učit jazyky, hrát si s dětmi, číst jim příběhy nebo je třeba učit číst a psát. Knihovny se nacházejí v Ghaně, Tanzanii, Keni, Madagaskaru i Indii.

Dobrovolníci neplatí nic Bookfeeding Projectu ani jiné organizaci, ale v některých komunitách budou požádání rodinou, která je ubytuje o příspěvek na jídlo a ubytování (podle lokality: 3-7 USD/den).

Dobrovolník si hradí vlastní dopravu a pojištění, doporučená délka je alespoň 2 týdny. Znalost angličtiny (nebo francouzštiny) nutností. Zkušenost s cestováním do zahraničí výhodou.

Pro zájemce i pro ty, kteří mají nějaké otázky, vyplňte formulář na webu nebo napište email na adresu hello@bookfeeding.org. Další možností je neformální skype.

 

Zdroj: Archiv Bookfeeding – Alena Machálková

Dobrovolníkem z Česka

Ti, kteří by rádi pomohli, ale nemůžou opustit Česko na delší dobu, se také mohou přidat do této Čtecí Revoluce. Knih není nikdy dost. Bookfeeding Project má již 8 knihoven a další 2 jsou naplánovány na léto 2017 a vyplnit je knihami je fuška.

Stavění knihoven ale není jen tak, hlavně s limitovaným rozpočtem a pracovní sílou. Dobrovolníci v Evropě by ideálně pomohli zorganizovat ‚sběrné body‘ pro (anglické) knihy (ve školách, školkách, knihovnách) a jiné fundraisingové aktivity, které nám pomůžou s výstavbou dalších knihoven. Pro ty více zapálené, je zde vždy možnost přidat se k projektu oficiálně, dostat vizitku a pomáhat i s managementem a vnitřními záležitostmi.

Dále jsou vítáni „ajťáci“ kteří jsou ochotní obětovat pár hodin času, aby nám pomohli vylepšit a upravit náš web.

Zkrátka, jestli chcete být součástí něčeho malého, co dělá velké věci, být součástí mezinárodního týmu a hlavně získat zkušenosti v oboru rozvojové problematiky – ozvěte se!

Facebook: www.facebook.com/bookfeeding

Web: www.bookfeeding.org

Email: hello@bookfeeding.org

Instagram: bookfeeding_project