Dobrovolníci pro Náhradní náruč

Náhradní náruč je projekt skupiny studentů psychologie, kteří se věnují rozšiřování povědomí o problematice ústavní výchovy v ČR a neformálnímu vzdělávání dobrovolníků v oblasti náhradní rodinné péče.
Náhradní náruč funguje už dva a půl roku jako projekt České asociace studentů psychologie, loni v létě se pod záštitou programu Mládež v akci podařilo rozšířit pole působnosti.
PŮSOBÍ v dětských domovech a kojeneckých ústavech v Tišnově a v Karlových Varech, kde se v průběhu několikadenních výjezdů individuálně věnují jednotlivým dětem a snaží se tak ozvláštnit ústavní stereotyp, ve kterém se nacházejí.

Proč se zúčastnit?
PODÍVÁTE se do zařízení, kam se veřejnost často nepodívá, poznáte spoustu mladých lidí, dětí a trochu víc i sebe, třeba díky skupinovým sezením nebo imaginacím. Získáte více zkušeností s dětmi, s prací v týmu a pod supervizí. V hlavě vám možná uváznou nějaké poznatky o psychologii dítěte a organizaci náhradní rodinné péče v ČR i jinde.
DOSTANETE potvrzení o praxi a účasti v projektu, Pas mládeže. Zůstane vám spousta zážitků, námětů k přemýšlení, známých a zkušenost, kterou vám nikdo nevezme.

Pro koho to vlastně je?
HLEDÁME studenty středních a vysokých škol ve věku od 18 do 26 let, kteří chtějí pomáhat, není jim jedno, co se děje okolo nich a mají chuť zažít něco nového. NEHLEDÁME žadatele o adopci či pěstounskou péči, osoby starší, ani osoby se zájmem o jakýkoli výdělek.

ŠKOLÍCÍ a seznamovací víkend proběhne 30. března – 1. dubna 2012.
VÝJEZDY do jednotlivých dětských domovů pak budou probíhat o víkendech v dubnu, květnu, možná
i v červnu, a to do institucí v Tišnově, v Karlových Varech, případně dalších.

Pokud vás projekt zaujal, neváhejte s odesláním přihlášky. Další informace získáte na webu organizace.

 

Podle Náhradní náruč, Leták, dostupné z https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxuYWhyYWRuaW5hcnVjfGd4OjU0MGMzZTFlZWNmYWMwNmM